1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. هیوندای
  4. اکسنت

هیوندای اکسنت (Hyundai Accent)

  • کلاس بدنهسدان
  • کلاس اتومبیلB Segment , C Segment
  • تعداد نسل ها (بازار ایران)2 نسل
  • سال های تولید2011 - اکنون
درباره هیوندای اکسنت


هیوندای اکسنت Hyundai Accent سدان کامپگت سگمنت B هیوندای است، نسل اول این خودرو که به عنوان جایگزین مدل قدیمی اکسل به تولید رسید، نخستین بار در سال 1994 به تولید رسید، این خودرو تاکنون در 5 نسل متفاوت به تولید رسیده است.
نخستین حضور اکسنت در ایران در دهه 80 شمسی و با تولید نسل دوم این خودرو با نام هیوندای ورنا در کرمان موتور اتفاق افتاد، در آن زمان خودروسازان راین اقدام به مونتاژ هیوندا ورنا کرد، اقدامی که با استقبال خوب مردم نیز مواجه شد.
نسل سوم هیوندای اکسنت هرگز به بازار ایران راه نیافت، اما نسل چهارم این خودرو با نام اکسنت توسط آسان موتور و سپس کرمان موتور راهی بازار ایران شد، این نسل در 2 تیپ هیوندای اکسنت وارداتی و هیوندای اکسنت مونتاژی در بازار ایران عرضه شد.

نسل پنجم اکسنت اما در سال 2017 و همزمان با ممنوعیت واردات خودرو به ایران و وضع مجدد تحریم ها معرفی شد، در سال 1401 و با آزاد شدن واردات خودرو بار دیگر زمزمه های ورود مجدد این خودرو به بازار به گوش رسید تا همگان در انتظار معرفی و عرضه هیوندای اکسنت 2023 باشند.

این خودرو هم اکنون در سایت های تولیدی مختلف هیوندای در کشور های مکزیک، کره جنوبی، هند، روسیه، چین، فیلیپین، ویتنام و الجزایر به تولید می رسد

سوالات متداول

هیوندای اکسنت از سال 1994 به سبد محصولات هیوندا اضافه شده و تاکنون در 5 نسل به تولید رسیده است؛ نسل های دوم و چهارم این خودرو تا کنون در بازار ایران عرضه شده اند و بنظر می رسد پای نسل آخر هم در سال 1402 به ایران باز شود.
بله، نسل دوم هیوندای اکسنت در بازار داخلی کره جنوبی و برخی دیگر بازار ها با نام هیوندا ورنا عرضه شد، کرمان خودرو نیز این خودرو را با نام ورنا در ایران مونتاژ و عرضه میکرد.
بنظر میرسد کرمان موتور به عنوان نماینده هیوندای در ایران قصد عرضه هیوندای اکسنت 2023 به صورت وارداتی را دارد.