1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. نسخه‌های ویژه درعرضه دو مدل بی ام دبلیو : X5M و X6M

نسخه‌های ویژه درعرضه دو مدل بی ام دبلیو : X5M و X6M

12 تیر 1396
  • 0

نخستین نکته‌ای که در نسخه‌های ویژه دو مدل X5M و X6M به چشم می‌آید، بزرگ‌‌تر شدن ابعاد این دو شاسی‌بلند باوارایایی است که منسوب به بلک‌فایر بوده و این لقب بی‌مسما انتخاب نشده است.

 نسخه‌های ویژه درعرضه دو مدل بی ام دبلیو : X5M و X6M

هر دو مدل مورد بحث ما، بدنه‌ای به رنگ مشکی متالیک دارند که این رنگ به رینگ‌ها نیز داده شده تا ظاهر یک‌دست مشکی هر دو مدل حفظ شوند. مدیران ب‌ام‌و معتقدند رنگ مشکی، قدرت را تداعی می‌کند و در عین حال می‌تواند هیجان‌انگیز نیز باشد. ضمن اینکه رنگ مشکی به‌کار رفته در هر دو مدل، انحصارا متعلق به کمپانی ب‌ام‌و است و به‌نوعی تک محسوب می‌شود. از رنگ که بگذریم به قدرت و توان این دو شاسی‌بلند می‌رسیم که به گفته ب‌ام‌و تغییرات صورت گرفته در هر دو مدل، از نوع مکانیکی نبوده و صرفا قدرت آنها با نسخه استاندارد تفاوت کرده است. به این معنا که شاهد قدرتی معادل ۵۷۵ اسب‌بخار هستیم که از یک موتور وی۸ با حجم ۴٫۴ لیتر تولید می‌شود که می‌تواند عدد صفر را در زمان حدود ۴٫۲ ثانیه به ۱۰۰ برساند.

ناگفته نماند بخشی از این قدرت را باید مرهون سیستم ایکس‌درایو ب‌ام‌و دانست که از نوع AWD بوده و در کنار یک سیستم انتقال هشت سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. تاکنون درباره قیمت این دو مدل گزارشی منتشر نشده است و جالب است بدانید در یک سال گذشته عموم خودروهایی که به کشور انگلستان وارد شده‌اند با رنگ مشکی بوده‌اند که این مساله باعث می‌شود بازار نه‌چندان جالبی را برای این دو مدل در بریتانیا شاهد باشیم.

 نسخه‌های ویژه درعرضه دو مدل بی ام دبلیو : X5M و X6M

 نسخه‌های ویژه درعرضه دو مدل بی ام دبلیو : X5M و X6M

 نسخه‌های ویژه درعرضه دو مدل بی ام دبلیو : X5M و X6Mنظرات