1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رنو مگان آر اس 2018 ؛ پادشاه جدید دیفرانسیل جلوهای نوربورگ رینگ ؟!

رنو مگان آر اس 2018 ؛ پادشاه جدید دیفرانسیل جلوهای نوربورگ رینگ ؟!

12 آبان 1396
  • 0

اخیرا تصاویری از نسل جدید رنو مگان آر اس در پیست نوربورگ رینگ آلمان منتشر شده است که به احتمال زیاد، در حال تلاش برای ثبت رکوردی جدید در سگمنت مدل های دیفرانسیل جلو بوده است.

 رنو مگان آر اس 2018 ؛ پادشاه جدید دیفرانسیل جلوهای نوربورگ رینگ ؟!

برای شکستن این رکورد، مگان آر اس جدید باید یک دور کامل این پیست را سریع تر از هوندا سیویک تیپ آر طی کند، این خودروی ژاپنی دور کامل نوربورگ رینگ را در 7 دقیقه و 43.8 ثانیه اوایل سال جاری میلادی زد و موفق شد عنوان سریع ترین مدل دیفرانسیل جلوی این پیست را از فولکس واگن گلف جی تی آی کلاب اسپرت بگیرد.

این که آیا مگان آر اس جدید موفق به ثبت رکورد جدید خواهد شد یا نه سوال خوبی است، ولی باید این را نیز در نظر گرفت که هاچ بک قدرتمند رنو در مقایسه با رقیب ژاپنی خود 39 اسب بخار نیرو و 10 نیوتن متر گشتاور کم تری دارد. این بدین معنی است که خودرو 276 اسب بخار نیرو و 390 نیوتن متر گشتاور از یک موتور 1.8 لیتری 4 سیلندر توربو دریافت می کند، موتوری که مستقیما از مدل آلپاین A110 وارد این خودرو شده است.

علیرغم نیروی کم تری که این مدل در مقایسه با سیویک تیپ آر دارد، مگان آر اس البته چند برگ برنده نیز دارد که از آن جمله می توان به دو تنظیم متفاوت شاسی، یک سیستم تعلیق چابک تر الهام گرفته از خودروهای مسابقه ای، یک سیستم فرمان 4 چرخ، در کنار آیرودینامیک جدید که توانایی های آن را سر پیچ ها بسیار افزایش می دهد اشاره کرد.

رنو ثبت سفارش مگان آر اس جدید را در اروپا از ماه دسامبر امسال آغاز می کند و چند ماه بعد، این خودرو قرار است وارد بازار بریتانیا شود. هنوز اطلاعاتی در مورد قیمت گذاری این خودرو منتشر نشده است.

 رنو مگان آر اس 2018 ؛ پادشاه جدید دیفرانسیل جلوهای نوربورگ رینگ ؟!

 رنو مگان آر اس 2018 ؛ پادشاه جدید دیفرانسیل جلوهای نوربورگ رینگ ؟!نظرات