1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رونمایی از نسل جدید فولکس واگن توارگ مدل 2019 + تصاویر

رونمایی از نسل جدید فولکس واگن توارگ مدل 2019 + تصاویر

9 فروردین 1397
  • 0

شاسی‌بلند فولکس‌واگن توارگ مدل ۲۰۱۹ به عنوان مدل پرچم‌دار برای بازار اروپا، با انبوهی از فناوری‌های روز رونمایی شد.

پس از کمپین تبلیغاتی طولانی مدت و انتشار عکس‌های جاسوسی، مدل کاملا جدید از شاسی‌بلند فولکس‌واگن توارگ (Volkswagen Touareg) رونمایی شد. این نسخه جدید که مجهز به بسیاری از فناوری‌های روز دنیا است، برای بازار ایالات متحده آمریکا عرضه نخواهد شد. نسل سوم شاسی‌بلند فولکس‌واگن توارگ مدل ۲۰۱۹ به عنوان پرچم‌دار در بازارهای اروپایی به فروش خواهد رسید. به نظر می‌رسد که فولکس‌واگن برای جذب نظر خریداران سعی دارد بیش‌ترین امکانات ممکن را در شاسی‌بلند توارگ در اختیار قرار دهد. این امکانات طبق گفته‌ی مسئولان فولکس‌واگن در سطح شاسی‌بلندهای لوکس بازار جهانی ارائه می‌شوند.

 رونمایی از نسل جدید فولکس واگن توارگ مدل 2019

جدیدترین عضو از خانواده شاسی‌بلندهای فولکس‌واگن که مبتنی بر پلت‌فرم MLB Evo طراحی شده، با افزایش ابعاد همراه است تا فضای بیش‌تری برای کابین فراهم کند. اعضای دیگر این خانواده که از پلت‌فرم MLB بهره می‌گیرند عبارتند از: آئودی Q7، پورشه کاین و لامبورگینی اوروس. طول خودرو با ۷۷ میلی‌متر افزایش به ۴۸۷۸ میلی‌متر و عرض نیز با ۴۴ میلی‌متر افزایش به ۱۹۸۴ میلی‌متر می‌رسد؛ این در حالی است که ارتفاع کلی خودرو با ۷ میلی‌متر کاهش به ۱۷۰۲ میلی‌متر می‌رسد. سهم زیادی از افزایش ابعاد شاسی‌بلند توارگ به حجم صندوق عقب اختصاص می‌یابد که از ۶۹۷ به ۸۱۰ لیتر (در صورتی که صندلی‌های عقب سر جای خود باقی بمانند) افزایش می‌یابد.

با وجود این‌که اندازه شاسی‌بلند بزرگ‌تر شده است، اما با توجه استفاده فولکس‌واگن از مواد جدید در شاسی‌ وزن حتی با کاهش ۱۰۶ کیلوگرمی مواجه می‌شود. کاهش وزن شاسی‌بلند توارگ به دلیل ترکیبی از مواد آلومینیومی (۴۸ درصد) و آنچه فولکس‌واگن به عنوان "فولادهای پیشرفته" (۵۲ درصد) توصیف می‌کند، اتفاق می‌افتد.

 رونمایی از نسل جدید فولکس واگن توارگ مدل 2019

در ظاهر مدل ۲۰۱۹ شاسی‌بلند توارگ با سپر بازطراحی شده مواجه می‌شویم که با توجه به چراغ‌های جلویی که به جلوپنجره مشبک متصل شده‌اند، به نظر می‌رسد بازتابی از چهره خودروی فولکس‌واگن آرتئون (Arteon) باشد. ظاهر جدید شاسی‌بلند ظریفی را به وجود می‌آورد که تا حدودی جسورانه و قابل تحسین است و باعث می‌شود که آن را در میان محصولات در حال رشد فولکس‌واگن از نظر سواری بالا ببرد.

چراغ‌های جلو از نوع معمولی LED کامل نیستند و از نوع ماتریسی هستند که به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین نمونه‌های چراغ در بازار شناخته می‌شوند. حدود ۱۲۸ LED در هر چراغ وجود دارد که می‌توانند به طور جداگانه فعال شوند و فولکس‌واگن چنان با این فناوری اعتماد دارد که می‌گوید این چراغ‌ها به اندازه کافی قدرتمند هستند که می‌توانند تاریکی شب را به روز تبدیل کنند.

در عقب از تغییرات شبیه به ظاهر جلو استفاده نمی‌شود و نشانه‌هایی از تکامل در طراحی سپر عقب و چراغ‌های عقب نسبت به نسل کنونی شاسی‌بلند فولکس‌واگن توارگ مشاهده می‌شود. سپر عقبی بسیار شبیه مدل فوق‌الذکر آرتئون در قسمت عقب استفاده شده است و نام توارگ نیز در مرکز صندوق عقب خودنمایی می‌کند و با چراغ‌های عقب تزئین می‌شود.

 رونمایی از نسل جدید فولکس واگن توارگ مدل 2019

با حرکت به سمت نمای جانبی، اولین چیزی که احتمالا توجه بینندگان را جلب خواهد کرد، خطوطی هستند که بالای دسته‌های درهای خودرو از جلو تا عقب امتداد دارند. همچنین منطقه کوچک شیشه‌ای ثابتی در نزدیکی ستون جلوی شاسی‌بلند وجود دارد تا بیشتر به افزایش اندازه شاسی‌بلند توارگ تاکید شود. حتی مدل پایه نیز از رینگ‌های ۱۸ اینچی بهره می‌گیرد که در مقایسه با نسل قبلی افزایش نشان می‌دهد؛ در حالی که نسخه‌های بالاتر آن روی رینگ‌های آلیاژی بزرگ ۲۱ اینچی سوار می‌شوند.

در حالی که فضای بیرونی ممکن است خیلی جلب توجه نکند، اما جادوی واقعی نسل جدید شاسی‌بلند توارگ در فضای داخلی اتفاق می‌افتد. نسخه های مدل بالای شاسی بلند توارگ ۲۰۱۹ پنل ابزار دیجیتال کامل ۱۲ اینچی را با صفحه نمایش لمسی بزرگ ۱۵ اینچی ترکیب می‌کند که قرار است در اولین مدل تولیدی در ولفسبورگ آلمان بکار گرفته شود. فولکس‌واگن مجبور شد که دریچه‌های هوا را به میزان بسیار کمی به سمت کنسول مرکزی حرکت دهد تا بتواند فضای بیش‌تری برای نمایشگر غول‌پیکر ایجاد کند؛ می‌توانید تصور کنید که این فضای زیاد اکثر قریب به اتفاق کارکردها و عملکردها را شامل می‌شود، اگرچه دکمه‌های کنترل فیزیکی بسیار کمی وجود دارد.

 رونمایی از نسل جدید فولکس واگن توارگ مدل 2019

اگر طرفدار شاسی‌بلندهای دارای فناوری روز دنیا هستید، حتما فولکس‌واگن توارگ مدل ۲۰۱۹ را دوست خواهید داشت. این شاسی‌بلند همه امکانات را از سیستم تمام چرخ فرمان گرفته تا سیستم دید در شب برای سرنشینان فراهم می‌کند. بسیاری از این ویژگی‌ها با هزینه اضافی عرضه می‌شوند، که از جمله می‌توان به سیستم تعلیق هوای چهار گوشه‌ای (با کنترل الکترونیکی کمک‌فنر)، صندلی‌های جلو ماساژدهنده و دارای تهویه مطبوع، سیستم تهویه مطبوع چهار ناحیه‌ای، سیستم صوتی ۷۳۰ واتی و ۱۴ بلندگوی دین‌اودیو (Dynaudio) و بزرگترین سقف کشویی پانورامیک که می‌توان در یک خودروی متعلق به فولکس‌واگن پیدا کرد.

در اروپا شاسی‌بلند فولکس‌واگن توارگ مدل ۲۰۱۹ با دو نوع پیشرانه ۳.۰ لیتری خورجینی ۶ سیلندر توربوشارژ دیزلی با قدرت ۲۳۱ اسب بخار و ۲۸۶ اسب بخار عرضه خواهد شد. در ادامه نیز یک پیشرانه خورجینی ۶ سیلندر بنزینی با ۳۴۰ اسب بخار قدرت زیر کاپوت استفاده می‌شود. در نهایت به عنوان قدرتمندترین مدل، یک پیشرانه دیزلی ۴. ۴ لیتری خورجینی هشت سیلندر با ۴۲۱ اسب بخار قدرت و گشتاور بسیار بالا عرضه خواهد شد. محصولات مخصوص بازار چین نیز پیشرانه قدرتمند پلاگین هیبریدی با مجموع توان خروجی ۳۶۷ اسب بخار را دریافت خواهند کرد، که البته برای رسیدن به بازار اروپا هنوز تاریخ دقیقی مشخص نشده است.

 رونمایی از نسل جدید فولکس واگن توارگ مدل 2019

نسل سوم شاسی‌بلند فولکس‌واگن توارگ مدل ۲۰۱۹ قصد دارد فروش مدل‌های قبلی خود را که نزدیک به یک میلیون دستگاه رسیده است، تکمیل کند. فولکس‌واگن در حال حاضر تمام فناوری‌های روز را در شاسی‌بلندهای بزرگ خود بکار می‌گیرد تا بتواند بازار خود را حفظ کند؛ همان‌طور که پیش از این نیز با معرفی خودروی فولکس‌واگن فائتون (Phaeton)، بخشی از این گام‌ها را برای هماهنگی بیش‌تر با علایق مصرف‌کنندگان و فناوری مد روز برداشت.

 رونمایی از نسل جدید فولکس واگن توارگ مدل 2019

 رونمایی از نسل جدید فولکس واگن توارگ مدل 2019

 رونمایی از نسل جدید فولکس واگن توارگ مدل 2019

 رونمایی از نسل جدید فولکس واگن توارگ مدل 2019نظرات