1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. ساخت خودرویی جدید با سقف خورشیدی + عکس

ساخت خودرویی جدید با سقف خورشیدی + عکس

23 مرداد 1397
  • 1

خودرویی برقی در آلمان ساخته شده که برای تهویه آن از نوعی خزه ایسلندی استفاده می شود و روی آن با پنل های خورشیدی پوشیده شده که انرژی مورد نیاز حرکت وسیله نقلیه را فراهم می کنند.

 ساخت خودرویی جدید با سقف خورشیدی + عکس

یک خودروی خورشیدی در آلمان آزمایش شده که هنگام حرکت شارژ می شود.

شرکت آلمانی Sonos Motors این نمونه جدید را ساخته که Sion نام گرفته است. در بدنه خودرو سلول های خورشیدی یکپارچه شده و در کل ۳۳۰ سلول خورشیدی در سقف، کاپوت و بخش های کناری خودرو به کار رفته است. خودرو با کمک این پنل ها باتری های خود را هنگام حرکت در جاده یا پارک در مکانی آفتابی جذب می کند.

شرکت سونوس موتورز همچنین قابلیت شارژ خودرو با پریزهای برق را فراهم کرده است.

 ساخت خودرویی جدید با سقف خورشیدی + عکس

این خودرو دارای سیستمی است که به طور طبیعی گرد و غبار را فیلتر و رطوبت داخل خودرو را تنظیم می کند.

خودروی خورشیدی در اواخر ۲۰۱۹ میلادی با قیمت اولیه ۱۶ هزار یورو در آلمان رونمایی می شود. تا به حال ۶۵۰۰ نفر برای خرید این خودروی الکتریکی ثبت سفارش کرده اند.

این خودروی تمام الکتریکی با یکبار شارژ می تواند ۲۵۰ کیلومتر را طی کند. در این خودروی حافظ محیط زیست ویژگی هایی برای راحتی سرنشینان در نظر گرفته شده است. همچنین برای تهویه در این خودرو از خزه استفاده می شود. رشته ای از خزه ایسلندی با قابلیت های پاکسازی هوا می تواند ذرات غبار را فیلتر و به عنوان یک فیلتر طبیعی هوا عمل کند.

 ساخت خودرویی جدید با سقف خورشیدی + عکسنظرات

  • کاربر سایت کاربر سایت (12 مهر 1399 ساعت 22:42)

    ماهم میخواهیم.
    به نظر من تموم خودرو سازان یاید از این خودرو الگو برداری کنند وبا برطرف کردن نقاط ضعف بهترین ومناسب ترین قیمت رو برای مشتریان فراهم کنند