1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسل کیا سول‌ + عکس

آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسل کیا سول‌ + عکس

4 آبان 1397
  • 1

تصاویر زیادی از کیا سول در زیر لایه‌های استتاری و به شکلی غیر رسمی در ماه‌های گذشته دیده شده و همین موضوع گواه معرفی قریب‌الوقوع این خودرو است.

نسخه‌های جدید کیا سول در نسخه‌های استاندارد ICE و تمام الکتریک به شکلی رسمی در نیمه دوم ماه نوامبر سال جاری در نمایشگاه خودرویی لس‌آنجلس معرفی خواهند شد.

 آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسل کیا سول‌ + عکس

با وجود اینکه اطلاعات زیادی در خصوص این خودرو منتشر نشده اما پیش‌بینی می‌شود، فروش این خودرو در برخی از بازارها مانند آمریکا از سه ماه دوم سال 2019 آغاز شود. اروپایی‌ها نیز تنها نسخه الکتریکی سول کیا را دریافت خواهند کرد.

 آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسل کیا سول‌ + عکس

کیا سول‌های جدید از زیرساخت‌های هیوندایی کنا بهره می‌برند و احتمالا قلب پسرعمویشان نیز در زیر کاپوت خودرو می‌تپد. یعنی در این خودرو شاهد یک موتور 2 لیتری با قدرت 147 اسب‌بخار و گشتاور 178 نیوتن‌متر هستیم. گزینه‌های قدرتمندتر این خودرو نیز به موتورهای توربوی GDI با گشتاور 264 نیوتن‌متر و بازده 175 اسب‌بخار مجهز می‌شوند. در گزینه‌های استاندارد این خودرو قدرت به چرخ‌های جلو منتقل شده و سیستم محرک تمام چرخ به صورت اختیاری به مشتریان ارائه خواهد شد.

 آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسل کیا سول‌ + عکس

مدل‌های الکتریکی سول نیز با سیستم موجود روی خودروهای نیرو فعال شده و از دو مجموعه باتری 34 یا 60 کیلووات ساعتی بهره می‌برند. باتری قویتر می‌تواند با یک بار شارژ مسافتی حدود 485 کیلومتر خود را پیش برد.

پیش بینی می‌شود تا سال 2020 حدود 20000 هزار خودرو از کیا سول‌های الکتریکی در جهان فروخته شود.

 آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسل کیا سول‌ + عکسنظرات

  • ایلیا ایلیا (5 آبان 1397 ساعت 08:07)

    بهتر بود اسم ش رو کیا کیوب می ذاشتن !!!