1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. خودروسازان جهانی امیدوار به لغو افزایش تعرفه‌های واردات خودرو می باشند

خودروسازان جهانی امیدوار به لغو افزایش تعرفه‌های واردات خودرو می باشند

1 آذر 1397
  • 2

بسیاری از خودروسازان امیدوارند که دور جدید افزایش تعرفه‌های وارداتی از سوی دونالد ترامپ لغو شود.

با توجه به افزایش تنش و جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا با چین و اروپا، چندماه پیش بود که دونالد ترامپ – رئیس جمهور آمریکا – اعلام کرد که می‌خواهد به‌منظور حمایت از تولیدات داخلی، جلوگیری از واردات بی‌رویه محصولاتی که در خارج از این کشور تولید می شوند به خاک آمریکا، قصد دارد تعرفه واردات خودرو و قطعات وابسته به آن را به ۲۵ درصد برساند.

 خودروسازان جهانی امیدوار به لغو افزایش تعرفه‌های واردات خودرو می باشند

بعد از شعله ور شدن آتش جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا با چین و اروپا، حالا بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان نگران افزایش تعرفه های گمرکی و واردات خودرو به ۲۵ درصد هستند چراکه اعمال این قانون می‌تواند آنها را با ضرر و زیان‌های قابل توجهی مواجه کند و هزینه‌های تمام شده را هم برای تولید کنندگان و هم برای مصرف کنندگان بالا ببرد.

چند روز پیش بود که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در جلسه ای با مشاوران اقتصادی و وزیر بازرگانی ایالات متحده آمریکا به این نتیجه رسید که فعلا تا پایان سال جاری میلادی تعرفه های واردات خودرو را افزایش ندهد و تصمیم‌گیری در این مورد را به اوایل سال آینده میلادی موکول کند.

بر اساس گزارش cnbc، حالا خودروسازان بسیاری اعم از شرکت‌های فورد، جنرال موتورز، بی‌ام‌و، دایملر و جنرال موتورز از اعمال قانون افزایش تعرفه های واردات خودروهای تولید شده در خارج از خاک ایالات متحده آمریکا ابراز نگرانی کرده و اعلام کرده اند که امیدوارند دور جدید قانون افزایش تعرفه های گمرکی از سوی ترامپ اجرا نشود چراکه بزرگترین قربانی آن صنایع خودروسازی در جهان خواهند بود.

پیشتر نیز بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه بازار خودرو نیز پیش بینی کرده بودند که قانون تعرفه ۲۵ درصدی بر واردات خودرو به معنای حقیقی صنایع خودروسازی آمریکایی و غیر آمریکایی را فلج خواهد کرد چراکه پیشتر کارشناسان انجمن ملی فروشندگان خودرو آمریکا (NADA) پیش‌بینی کرده بودند این تعرفه های جدید حدود ۲ هزار و ۲۷۰ دلار به هزینه‌ی تولید خودروهایی که در آمریکا مونتاژ می‌شوند و ۶ هزار و ۸۷۴ دلار هم به خودروهای تولیدی خارج از آمریکا، اضافه خواهند کرد. به طور کلی، قانون افزایش تعرفه های واردات خودرو می تواند هزینه‌های هنگفتی را بر مصرف کنندگان نهایی و مشتریان خودرو در بازارهای جهانی تحمیل کند که این در نهایت به روند نزولی صنعت خودروسازی منجر خواهد شد.

منبع ایسنا


نظرات

  • فرزاد فرزاد (2 آذر 1397 ساعت 21:07)

    اون بی دین داره بخاطر حمایت از فورد و شورولت و داج که آشغالهایی مثل ماستنگ و کامارو و چلنجر تولید می‌کنن تعرفه ۲۵ درصدی میذاره بعد اینجا بخاطر حمایت از خودروی ۲۵ سال پیش فورد که مزدا و کیا انداختنش تو سطل زباله وطنی، ۲۵۰ درصد گمرکی می‌گیرن!

  • یه ایرانی یه ایرانی (1 آذر 1397 ساعت 17:19)

    خیلی خوبه که از لحاظ نظامی قدرتمند هستیم وهر ایرانی افتخار میکنه موشک نقطه زن و بالستیک دوربرد تا5000کیلومتر جت کوثر با موتور ملی و هواپیمایی بدون سرنشین با مهندسی معکوس وزیردریایی بومی و ناو جنگی بومی , . . هیچ کس منکرش نیست ولی انصافا تولید یه ماشین ملی که همه امکاناتش بومی باشه وhینکه همه مواد لازمش تو ایران تولید میشه و قدرت فکری ومهندسی ایرانی هم در ایران هست خیلی سخته؟لامبورگینی رو کپی کردین یعنی تولیدصفر تا صد پراید وحتی یه ماشین با کیفیت تر غیر ممکنه که با بالا رفتن دلار یه ماشین کیفیت ایین رو هر دفعه قیمتشو بالا میبرن به بهانه ای واهی؟لطفا نشرش بدین وپیری کنین من یه ایرانی هستم به کشور اهمیت میدم و انتظار دارم رهبر ومدیران که قدرت دارن به فکر مردم باشن تو هر زمینه ای ،,وارد کردن تکنولوژی هر جنس یا ماشین یا خوراکی کار سختی نیست(نذارین عد ه ای که منافعشون تو خام فروشی و واردات هست به مردم ایران ترجیح داده بشه)مهم داشتن ایرانی بدون احتیاج به هر کشوری هست