1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. فن آوری، تکنولوژی و مقایسه
  4. یک خودروی هیبریدی کم مصرف در نیویورک رونمایی شد

یک خودروی هیبریدی کم مصرف در نیویورک رونمایی شد

1 اردیبهشت 1396
  • 0

یکی از خودروهای رونمایی شده در نمایشگاه اتومبیل نیویورک، اتومبیلی هیبریدی است که طی 30 دقیقه 80 درصد شارژ می شود و پس از طی مسافت ۴۲ مایل فقط یک گالن بنزین مصرف می کند.

یکی از خودروهای جالب رونمایی شده در نمایشگاه اتومبیل نیویورک هوندا کلاریتی(Honda Clarity) است. این سری همیشه یکی از نوین ترین مدل های خودرو در بازار بوده است. هرچند ظاهر خیلی لوکسی ندارد اما همیشه از سوخت های جایگزین به جای بنزین استفاده می کند. هوندا کلاریتی تنها خودروی بازار است که از سلول سوختی هیدروژن استفاده می کند.

اکنون سازندگان آن نسخه برقی هیبریدی و تمام الکتریکی کلاریتی را به بازار عرضه کرده اند.

 یک خودروی هیبریدی کم مصرف در نیویورک رونمایی شد

در هوندا کلاریتی جدید از باتری های لیتیوم یونی استفاده شده است تا در کنار بنزین سوخت مورد نیاز موتور این خودرو با قدرت ۱۸۱ اسب بخار را تامین کنند. کلاریتی می تواند با تکیه بر الکتریسیته و بدون استفاده از سوخت دیگر ۴۲ مایل را طی کند. همچنین مصرف بنزین آن نیز کاسته شده به طوریکه یک گالن سوخت با طی مسافت ۴۲ مایل مصرف می شود.

این خودرو طی دو ساعت و نیم به طور کامل شارژ می شود. شرکت هوندا ادعا می کند خودروی کلاریتی در مقایسه با رقبای خود بزرگتر و جادارتر است. همچنین باتری آن در ۳۰ دقیقه حدود ۸۰ درصد شارژ می شود.

 یک خودروی هیبریدی کم مصرف در نیویورک رونمایی شد

منبع:ایران جیبنظرات