1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. فن آوری، تکنولوژی و مقایسه
  4. چه زمانی باید لاستیک‌های خودرو را تعویض کرد؟

چه زمانی باید لاستیک‌های خودرو را تعویض کرد؟

5 خرداد 1396
  • 0

حداقل طول عاج لاستیک‌های اتومبیل‌ حدود 1.6 میلی متر است اما مردم بسته به احساسشان و گاها توصیه بسیاری کارشناسان هنگامی که طول آن‌ها به 3.0 میلی متر می رسد اقدام به تعویض تایرهای میکنند.

 چه زمانی باید لاستیک‌های خودرو را تعویض کرد؟

شرکت مشهور تایرسازی میشیلین در اقدامی جالب که البته می تواند به ضرر خودش باشد اعلام کرده که تعویض تایرهایی با طول عاج 3.0 میلی متری هیچ توجیهی ندارند و حتی براساس قانون نیست. این شرکت بر خلاف عادت مشتریان اعلام کرده که یک تایر به ویژه ان که از نوع مرغوب ساخت این شرکت باشد میتواند حتی در زمانی که عاجی در حدود 1.6 میلی متر دارد بسیار کار آمد باشد. این قطعه ساز فرانسوی افزوده: یک تایر هنگامی که مقاومت کم تری دارد در اوج بازدهی قرار دارد و این بدان معناست که زود عوض نکردن تایرها می تواند به کاهش مصرف سوخت کمک کند.

 چه زمانی باید لاستیک‌های خودرو را تعویض کرد؟

به علاوه آمارها نشان میدهد که اگر همه رانندگان اروپایی به جای تعویض تایرهای با عاج کم تر از 1.6 میلی متر تایرها را در زمانی که عاج 3.0 میلی متری دارند تعویض کنند. باعث ضرری سالانه معادل 6.9 میلیارد یورو می شوند و تعداد تایرهای مصرفی در این منطقه را بیش از 128 میلیون حلقه افزایش می دهند که این مسئله خود باعث افزایش نه میلیون تن کربن دی اکسید می شود.

منبع : ایران جیبنظرات