1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. اعلام سرعت مجاز ۱۳۰ کیلومتری در آزادراه جنوبی تهران برای اولین بار

اعلام سرعت مجاز ۱۳۰ کیلومتری در آزادراه جنوبی تهران برای اولین بار

3 تیر 1397
  • 1

معاون وزیر راه و شهرسازی: در آزادراه جنوبی تهران، سرعت تردد خودرو ۱۳۰ کیلومتر طراحی شده که اولین آزاد راه با این سرعت در کشور است.

خیراله خادمی در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از قطعه سه آزادراه جنوبی تهران افزود: این آزادراه به طول ۱۵۸ کیلومتر است که با احتساب رمپ و لوپ‌های آن بیش از ۲۰۰ کیلومتر می‌رسد و در صورت تکمیل این پروژه آزادراهی در چهار سال، رکورد جدیدی در حوزه آزادراهی ثبت خواهد شد.

 اعلام سرعت مجاز ۱۳۰ کیلومتری در آزادراه جنوبی تهران برای اولین بار

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کنارگذر جنوبی تهران اولین پروژه آزادراهی است که در طول چهار سال به احداث می‌رسد، گفت: در این آزادراه سرعت تردد خودرو ۱۳۰ کیلومتر طراحی شده که اولین آزادراه با این سرعت است.

وی افزود: به طورقطع تکمیل پروژه‌ها زودتر از موعد باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود و یکی از عوامل افزایش هزینه‌ها طولانی شدن زمان افزایش پروژه است.

خادمی با بیان اینکه آزادراه جنوبی تهران در کریدور شرق- غرب واقع شده است، گفت: این کریدور از مشهد به تهران و درنهایت به تبریز متصل می‌شود به‌طوری‌که با استفاده از آزادراه جنوبی تهران شاهد رفع مشکلات ترافیکی پایتخت خواهیم بود.

وی افزود: آزاد راه جنوبی تهران استان‌های تهران، البرز، مرکزی و بخشی از استان قزوین را تحت پوشش قرار می‌دهد و نقش مهمی در کاهش ترافیک‌های درون شهری و رفع گلوگاه‌های ترافیکی دارد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور تأکید کرد: برای بهره‌برداری از آزادراه جنوبی تهران باید تمام قطعات تکمیل و سپس به‌صورت یکجا مورد بهره‌برداری قرار گیرد، زیرا وظیفه اصلی این آزادراه انتقال بار ترافیکی در کریدور شرق- غرب است.

خادمی با بیان اینکه قطعه چهار آزادراه جنوبی تهران به طول ۴۰ کیلومتر به‌طور کامل آسفالت شده است، گفت: در صورت تکمیل قطعه ۳ همانند قطعه چهار شاهد عبور بار ترافیکی از ساوه و تهران به سمت مشهد خواهیم بود.

وی افزود: در آینده با تکمیل قطعه یک حدفاصل آبیک تا جاده اشتهارد شاهد انتقال بار ترافیکی از سمت تبریز، قزوین، زنجان و همچنین رشت به این آزاد راه خواهیم بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به صدور ۸۷۰ میلیارد تومان صورت وضعیت برای آزادراه جنوبی تهران گفت: البته کارکرد این پروژه ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیارد تومان بیش از مبلغ صورت‌وضعیت‌هاست و شاهد همکاری خوبی بین کارفرما و پیمانکار برای تأمین منابع مالی در این پروژه هستیم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی قطعات آزادراه جنوبی تهران افزود: قطعه یک حدفاصل آبیک تا جاده اشتهارد به طول ۴۰ کیلومتر با ۳۲ درصد و قطعه دو حدفاصل ماهشهر تا اتوبان ساوه به طول ۳۰ کیلومتر با ۴۲ درصد، قطعه سه از اتوبان ساوه تا اتوبان قم به طول ۳۰ کیلومتر با ۲۸ درصد و قطعه چهار به طول ۳۸ کیلومتر حدفاصل اتوبان قم تا اتوبان قم گرمسار با ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که میانگین پیشرفت فیزیکی کل پروژه ۴۵ درصد است.نظرات

  • مجید مجید (4 تیر 1397 ساعت 07:49)

    حتما هم هر 10 کیلومتر هم یه عوراضی گذاشتید، که از شرمندگی ملت در بیاید.