1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. با اعلام قیمت جدید 5 محصول ایران خودرو؛ استارت افت قیمت خودروهای مونتاژی در بازار زده شد

با اعلام قیمت جدید 5 محصول ایران خودرو؛ استارت افت قیمت خودروهای مونتاژی در بازار زده شد

5 دی 1397
 • 9

بازار خودرو پس از گذشت ماهها تلاطم قیمتی در روزهای اخیر با آرامش نسبی همراه شده و خبرها حاکی از واکنش مثبت بازار به اعلام قیمت جدید خودروسازان در بازار دارد.

چند روز گذشته ایران خودرو قیمت جدید 5 خودرو پر تقاضای خود را اعلام کرد. بر اساس آنچه انتظار می رفت اعلام نرخ جدید این خودروها، واکنش خوبی را در بازار به همراه داشته است به طوری که گزارش بازار خودرو نشان از افت قیمت برخی از این خودروها تا 5 درصد در بازار دارد.

بازار خودرو که ماههاست به دنبال نوسانات ارزی و افت تولید خودروسازان سیر صعودی قیمت را در پیش گرفته بود همچنان در انتظار تصمیم نهایی ستاد تنظیم بازار برای اعلام قیمت جدید خودروهای زیر 45 میلیونی است در حالی که اختیار قیمت‌ گذاری محصولات بالای 45 میلیون تومان مدت زیادی است به خودروسازان واگذار شده است اما ابهامات و تاخیر شرکتها در اعلام نرخ جدید این خودروها ماههاست بازار این خودروها را با رشد چند برابری قیمت مواجه کرده بود.

با اعلام قیمت جدید 5 محصول شرکت ایران‌ خودرو در چند روز گذشته و تصمیم این شرکت موجب شد تا سیر صعودی قیمتی در بازار این 5 محصول متوقف و با افت قیمت این خودروها، بازار متلاطم این خودروها به ساحل آرامش نزدیک شود.

در حالی ایران خودرو قیمت جدید دانگ فنگ اچ سی کراس را با افزایش حدود 25 میلیونی، 75 میلیون تومان اعلام کرد که در روزهای اخیر قیمت این خودرو در بازار به 100 میلیون هم رسیده بود اما با اعلام قیمت جدید این شرکت، پیش بینی ها محقق شد و قیمت این خودرو به 91 میلیون در بازار رسیده در همین حال برخی فعالان بازار معتقدند که افت قیمت این خودرو طی روزهای آتی ادامه دارد و به تدریج نرخ بازار به قیمت جدید کارخانه نزدیک تر خواهد شد.

 2.jpg
پیش بینی افت قیمت خودروهای اعلامی در حالی مطرح است که بنا به اظهارات رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو، ادامه جریان نزولی قیمت خودروها با نرخ جدید منوط به فروش فوری و تحویل به موقع شرکتها دارد به طوری که به گفته وی پیش بینی می شود در صورت فروش و تحویل های 10 تا 15 روزه شرکت های خودروسازی، قیمت خودروها در بازار به زیر قیمت کارخانه برسد.

در شرایطی در لیست قیمت های جدید ایران خودرو 2 محصول هایما S5 و اچ سی کراس با افزایش قیمت همراه شده است که بررسی بازار نشان می دهد که در روزهای اخیر قیمت محصولات مونتاژی شرکتها مانند هایما و سراتو و مزدا افت چند درصدی قیمت را در بازار تجربه کرده است به طوری که سراتو از 210 به 198 میلیون تومان و هایما S7 از 210 به 197 میلیون تومان و قیمت هایما S5 به 170 میلیون تومان در بازار رسیده است. روز گذشته ایران خودرو قیمت جدید هایما S5 را 138 میلیون اعلام کرد.

سیر نزولی قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی در شرایطی این روزها آغاز شده که تقاضا برای خرید در بازار مدتهاست با کاهش همراه شده است در چنین شرایطی پیش بینی می شود با اعلام قیمت جدید خودروها و عرضه مناسب خودروسازان به تدریج واسطه ها از بازار خودرو حذف شده و قیمت خودرو در بازار واقعی و منطقی شود.

بدون شک با عرضه مناسب و فروش فوری و تحویل به موقع خودروسازان، به تدریج خودروها از پارکینگ های خصوصی و خانه ها خارج و با عرضه گسترده خودروها در بازار، اختلاف قیمت کارخانه و بازار به کمترین حد خود در چند ماه اخیر خواهد رسید.نظرات

 • فرزاد فرزاد (7 دی 1397 ساعت 14:05)

  ؛؛ خود گویم و خود خندم*من مرد هنرمندم.،.،.انگار مردم نمی‌فهمند که در صنعت ***** خودروی کشور چه خبر است!؟! از سال ۱۳۷۰ به اینو تمام خودروهای دنیا در ایران به چند برابر قیمت به فروش میرسد.

 • علی علی (7 دی 1397 ساعت 11:51)

  لطفا ماشین نخرید تا داغ حرص وطمع را دل مسوولین بگذارید

 • ۳aeed69 ۳aeed69 (7 دی 1397 ساعت 10:06)

  اسلام
  من درآمدچندانی ندارم بعدازمدت ها۱۱م تومن جور کردم وماشین ثبت نام کردم اما پراید هم شده 34م تومن و الان موندم که انصراف بدم یا نه.چون گفتن شرکت سایپا قیمت جدید محصولش رو هفته آینده اعلام میکنه اگه واقعا قیمتها میاد پایین خواهشا بهم بگید که انصراف بدم یامنتظرباشم؟

 • فرشته فرشته (5 دی 1397 ساعت 22:42)

  خدا ازتون نگذره فقط فكر منفعت خودتونيد اصلا رحم و مروت نداريد انشالله ايران خودرو**** بگيره اخه من با حقوق پونصد تومن چجوري بخام ماشين بخرم الهي *****

 • محمد محمد (5 دی 1397 ساعت 16:02)

  برادر من! اگر عرضه خودروها به موقع بود که اینهمه مشکل نداشتیم که. الان خودروسازان بیایند و معوقات چند ماهه به مشریان را تحویل دهند ، بازار آرام خواهد شد. خودروسازان حتی خودروهای به اصطلاح ساخت داخل و پر تیراژ را هم بنا به دلایلی به موقع تحویل نمیدهند. حالا چه برسه به خودروهای معوق و مونتاژی ، که این مونتاژی ها را هم بتوانند تحویل دهند قیمت آنها کاهش نخواهد یافت چون دیگر ادامه مونتاژ برایشان غیر ممکن است

 • Azim Azim (5 دی 1397 ساعت 13:02)

  باسلام
  من درآمدچندانی ندارم بعدازمدت ها13م تومن جور کردم که ماشین بگیرم اما حتی پراید هم شد34م تومن و الان موندم ماشین پرایدمدل پایین بگیرم یا نه چون گفتن شرکت سایپا قیمت جدید محصولش رو هفته آینده اعلام میکنه اگه واقعا قیمتها میاد پایین خواهشا تو ایمیلم بهم بگید که بگیرم یامنتظرباشم
  خیلی خیلی ممنون میشم

  امیر امیر (5 دی 1397 ساعت 16:28)

  سلام دوست عزیز؛
  یعنی واقعا هنوز نمیدونی اینا میخوان جیب *****؟
  ****دنبال گرونتر کردن هستند. بازار رو به **** کشوندند که به هدفشون برسند.
  اما قیمت ماشین دست خودمونه...

  علی علی (6 دی 1397 ساعت 19:33)

  شرکتهای************** هیچ وقت قیمت کم نمیکنن.بطور مثال پراید 20میلینی رو کردن 40میلیون بعدش3تومان کم میکنن میگن کم کردیم خاطر مردم ولی نمیگن 17میلیون به قیمت یک اهن قراضه اضا یم

  امید امید (6 دی 1397 ساعت 22:24)

  سلام بنظرم من خودروسازها بر شکست میشن چون مردم توان خرید ندارند