1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. تصویب پکیج ساماندهی بازار خودرو توسط ستاد اقتصاد مقاومتی

تصویب پکیج ساماندهی بازار خودرو توسط ستاد اقتصاد مقاومتی

14 بهمن 1397
 • 2

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: با هدف حمایت از خودروسازان برای عبور از شرایط بحرانی موجود، پکیج ساماندهی بازار خودرو به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور رسیده است.

فرشاد مقیمی درخصوص تمهیدات این وزارتخانه برای کمک به خودروسازان، به منظور عبور از بحران تحریم‌‌ها گفت: با هدف حمایت از خودروسازان برای عبور از شرایط بحرانی موجود، پکیج ساماندهی بازار خودرو به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به ریاست معاون اول رئیس‌‌جمهور رسید.

وی افزود: این پکیج دارای چند سرفصل و محور اصلی است که از آن جمله می‌توان به تامین سرمایه در گردش خودروسازان در بخش ارزی و ریالی، با هدف بازگشت به سقف تولید قبلی، واگذاری دارایی‌‌‌‌‌‌های غیرمولد خودروسازان تا سقف هزار میلیارد تومان، داخلی‌سازی قطعات و کاهش ۳۰ درصدی وابستگی ارزی خودروسازان به خارج از کشور اشاره کرد.

معاون وزیر صنعت ضمن تاکید بر زمان‌‌بر بودن تحویل خودروهای معوق به دلیل نیاز به دور زدن تحریم‌‌ها اظهار داشت: در هر صورت، شرایط تحریم وجود دارد؛ ولی آنچه که در شرایط کنونی از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار بوده این است که مکانیزم‌‌هایی را برای دور زدن تحریم‌‌ها با هدف واردات قطعات مورد نیاز خودروسازان به منظور حفظ و ادامه چرخه تولید، با جدیت دنبال کنیم.

مقیمی ادامه داد: اگر دشمنان ما به تحریم‌‌های هوشمندانه اشاره می‌‌‌کنند، ما نیز راهکارهای هوشمندانه برای مقابله با این تحریم‌‌ها داریم که هدف اصلی آن، حفظ تولید و بازگشت خودروسازان به سطح تولید گذشته است.

وی درخصوص لزوم اعلام زمان تحویل خودروهای معوق توسط خودروسازان به مشتریان تصریح کرد: این مسئله، جزو تکالیف خودروسازان بوده و لازم است شرکت‌‌‌های خودروساز، با در نظر گرفتن راهکارهای عبور از تحریم‌‌‌ها، زمان تولید خودروهای معوق را برای مشتریان مشخص کنند که وزارت صنعت نیز، این موضوع را به خودروسازان تکلیف کرده است.

معاون وزیر صنعت درخصوص حفظ حقوق مشتری خاطرنشان کرد: نمایندگانی از سوی سازمان حمایت در خودروسازی‌‌‌ها مستقر شده‌‌اند، تا مشتری‌مداری به طور کامل در شرکت‌‌‌‌های خودروساز رعایت شده و با رعایت ضوابط، قواعد و قانون مدنی و با حفظ چارچوب‌‌ها و رضایت نسبی مشتریان، خودروها تحویل داده شود.

مقیمی اضافه کرد: در فضای تحریم کنونی، باید با کمک و همکاری یکدیگر، شرایط سخت را پشت سر بگذاریم و ما اطمینان داریم این بار نیز، با صبوری مردم و تلاش مضاعف دولت و شرکت‌‌‌های خودروساز، بار دیگر اهداف شوم کشورهای تحریم کننده در نطفه خفه خواهد شد.

منبع ایلنا


نظرات

 • علی نظری علی نظری (15 خرداد 1398 ساعت 14:14)

  مشخص است که دولت برای اینکه خودرهای گران به مردم بفروشند خودروسازان راحمایت مالی میکنند خودشان درمقاله بالا نوشته اند و حتما مجوز داده اند ودلالان را باعث این کارمیدانند باید اول مسخص شود که سهامداران این خودرهای بی کیفیت چه کسانی هستند که دولت حاضراست پول دست پینه بسته کارگر را سرازیر جیب انها کند ودم نزند.گر دوست دشمن است شکایت کجا برم

 • امیر امیر (14 بهمن 1397 ساعت 10:56)

  موعد تحویل ۱۲۰ روزه میزنن اونم بدون سود...
  **** کردید
  پول مفت هم به شماها نمیدیم چه برسه به پول زحمتکشی
  شکابت کنبم
  اعتراض کنیم به شدت
  یا ماشینو ۳۰ روزه میدین یا ۲۷ درصد جریمه ماهیانه