1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. رکورد شکنی قیمت خودروهای داخلی ادامه دارد

رکورد شکنی قیمت خودروهای داخلی ادامه دارد

قیمت خودروهای داخلی در گران ترین حالت تاریخ!
27 بهمن 1397
 • 3
 • 14179

قیمت خودروهای داخلی روز گذشته پرواز کرد و برای اولین بار قیمت‌هایی در بازار خودرو ثبت شد که همه فعالان صنعت خودرو را شوکه کرد. قیمت خودروها از 3 تا 15 میلیون تومان گران شد. خودروهای داخلی به قیمت‌هایی رسیدند که 6شش ماه پیش خودروهای خارجی داشتند.

خودروی دنا که در لیست خودروهای ملی است این روزها پیشتاز افزایش قیمت است. قیمت خودروی دنا به مرز 100 میلیون تومان رسیده است. سمندEF7 هم که دوره تولید آن به اتمام رسیده و باید به موزه خودرو سپرده شود روز گذشته افزایش 10 میلیون تومانی راتجربه کرد. این در حالی است که خودروهای وارداتی با آن‌که واردات آن متوقف شده است، نوسان قیمتی ندارند و حتی در برخی از خودروها کاهش 10 الی 20 میلیون تومانی اتفاق افتاده است.

 

فعالان بازار خودرو که از رشد قیمت خودروهای داخلی متعجب شدند می‌گویند: بازار خودرو دست کسانی است که به راحتی قیمت‌ها را جابه‌جا می‌کنند. معلوم نیست بازار خودرو دست چه کسانی افتاده است اما قدرت آنها زیاد است و به راحتی می‌توانند قیمت‌ها را مدیریت کنند. تا قبل از شروع چالش‌های جدی تولید خودرو، همه؛ فعالان بازار خودرو (نمایشگاه داران) را مقصر گرانی می‌دانستند ولی این روزها ما هم جزو شاکیان بازار خودرو هستیم چرا که در کمتر از سه ساعت قیمت‌ها رشد 15 میلیون تومانی پیدا می‌کند.
IMG_0288.jpg
محمدرضا احمدوند که می‌خواهد از سال آینده کسب و کار خود را تغییر دهد، عنوان کرد که برخی از نهادها وارد بازار خودرو شدند. هر چند نمی‌توان حضور آنها را ثابت کرد ولی آنگونه که مطلع شدیم برخی از نهادها با خرید حجم انبوهی خودرو به راحتی کنترل بازار را در دست گرفتند و در این میان نمایشگاه داران و خودروسازان در حال ضرر کردن هستند. خودروسازان شاهد آن هستند که پول خودروها به دلالان می‌رسد و نمایشگاه داران هم از این‌که توانایی خرید خودرو ندارند و بازار در رکود کامل است، به ستوه آمدند.

با روندی که در حال پیش رفتن است به نظر می‌رسد قیمت خودروهای داخلی به خودروهای خارجی نزدیک شود. وی اظهار داشت: بازار خودرو در شب عید با قیمت‌های نجومی روبه‌رو خواهد شد. اگر اکنون جلوی واسطه‌ها و دلالان گرفته نشود قیمت خودروهای داخلی افزایش 20 میلیون تومانی را تجربه خواهند کرد و در آن زمان دیگر نمی‌توان برای بازار خودرو کاری انجام داد.
نظرات

 • ریما ریما (2 اسفند 1397 ساعت 04:06)

  از اقتصاد فرو پاشیده ای که داریم بیش از این انتظار نیست.تا ورشکستگی کامل و مطلق اقتصادی چیزی دیگر راه باقی نمانده، آن روز بسیار نزدیک است.

 • جواد جواد (27 بهمن 1397 ساعت 22:56)

  انشاالله که همه ورشکسته بشن که اینقدر مردم رو عذاب میدن

 • قلیچ قلیچ (27 بهمن 1397 ساعت 15:54)

  تاسف که دزد زیاد شده