1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. ادعای معاون وزیر صنعت: ۲۰ درصد تولیدات خودروسازان به فروش فوری اختصاص یافت

ادعای معاون وزیر صنعت: ۲۰ درصد تولیدات خودروسازان به فروش فوری اختصاص یافت

ادعای معاون وزیر صنعت:فقط ۲۰ درصد تولیدات خودروسازان به فروش فوری اختصاص یافت
1 اسفند 1397
 • 2

معاون وزیر صنعت گفت: ۲۰ درصد تولید خودروسازان بر اساس اجازه وزارت صنعت در قالب فروش فوری در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

فرشاد مقیمی اظهار کرد: 20 درصد تولید خودروسازان بر اساس اجازه وزارت صنعت در قالب فروش فوری در اختیار مشتریان قرار می گیرد و 80 درصد مابقی به معوقات خودروسازان اختصاص یافته است.

معاون وزیر صنعت افزود: با اقداماتی که در خودروسازی کشور اتفاق افتاد تولید خودرو در هر دو خودروساز افزایش قابل توجهی پیدا کرد و در برخی از خودرو‌ها تولید 60 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی درباره اینکه با توجه به تداوم افزایش قیمت در بازار آیا خودروسازان مجاز به عرضه خودرو با 5 درصد زیر قیمت بازار هستند؟ گفت: این موضوع با توجه به تجاربی که از گذشته وجود دارد منجر به کاهش قیمت خواهد شد، اعتقاد داریم قیمت خودرو آن چیزی نیست که الان وجود دارد برای کاهش و مدیریت قیمت خودرو بوده که این تصمیم را گرفتیم این موضوع موجب افزایش قیمت نخواهد شد.

مقیمی ادامه داد: با توجه به کاهش قیمتی که پیش بینی می‌کنیم در آینده نزدیک صورت بگیرد مجددا 5 درصد قیمت بازار کار ادامه خواهد یافت تا قیمت به مصوب سازمان حمایت برسد.

معاون وزیر صنعت در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود افزایش قیمت چند روز قبل از اعلام پیش فروش سازماندهی شده است تا خودروسازان قیمت ماه‌های قبل را برای پیش فروش بالا ببرند، آیا وزارت صنعت این احتمال را بررسی کرده است، گفت: این موضوع گمانه زنی است که در جامعه وجود دارد با نظارتی که سازمان حمایت، سازمان‌های نظارتی و وزارت صنعت راهبردی اینکار را در دست گرفته است شخصا به دستور وزیر صنعت هر پنج‌شنبه در خودروساز‌ها حضور پیدا می‌کنم و برنامه‌های برنامه یازده گانه خودرو را به صورت مستمر رصد می‌کنیم تا این گمانه زنی را به صفر نزدیک کنیم.
وی درباره کیفیت افزود: یکی از برنامه‌های یازده گانه وزارت صنعت مربوط به کیفیت است و همواره این موضوع در دستور کار خودرو‌ها داشتیم و یکی از برنامه‌های اصلی وزارتخانه است و از روی آن عدول نخواهیم کرد.

مقیمی درباره بالاتر بودن قیمت فروش فوری نسبت به پیش فروش‌های قبلی اظهار کرد: در پیش فروش قیمت با توجه به شرایط زمان تحویل تعیین می‌شود و با قیمت‌های قطعی نیست و قیمت بازار در بحث پیش فروش تاثیری ندارد، با توجه به افزایش تقاضا به دلیل نزدیک شدن به نوروز شاهد افزایش قیمت در بازار خودرو هستیم که سیاست‌های وزارتخانه در این باره ذکر شد برای فروش فوری نیز محدودیت‌هایی را برای خرید خودرو‌ها از جمله بر اساس کد ملی و خرید نکردن خودرو طی 18 ماه اخیر قرار داده شده است.

وی در پاسخ به این سئوال که اگر خودروسازان توانایی تحویل خودرو به صورت فوری را دارند چرا در پیش فروش‌های قبلی خلف وعده کردند، بیان کرد: دپو خودرو وجود ندارد و تولید روزانه خودروسازان را کنترل می‌کنیم، در 29 بهمنایران خودرو یک‌هزار 810 تولید داشته اما، میزان تحویل دهی از این تعداد بیشتر بوده است یعنی خودروسازان، خودرو‌هایی که نواقص داشته را تکمیل و تعهدات خود را عمل می‌کنند.

معاون وزیر صنعت درباره زمان تحویل خودرو‌های پیش فروش که در گذشته صورت گرفت، افزود: زمان تحویل بر اساس نوع خودرو و شرکت‌ها متفاوت است اما، خودروسازان برنامه تحویل را به مشتریان در بازه یک ماه اعلام می‌کنند و خودروسازان موظف به اعلام زمان تحویل به مشتریان هستند.

منبع میزان


نظرات

 • مرتضی مرتضی (2 اسفند 1397 ساعت 14:12)

  فقط در حد ادعا است
  سود فروش فوری خوبه هیچ ماشین ثبت نامی روتحویل نمیدن
  زنگ زدم ایران خودرو هیچ جوابی به من در مورد ماشین مربوط به تحویل مهر ماه ندادن
  فقط باعث تاسف است همه دروغ میگن

 • مرادي مرادي (2 اسفند 1397 ساعت 10:02)

  متاسفانه بين حرف تا عمل فاصله بسيار است . اوايل برج 2 سال96 درايران خودرو ثبت نام كردم ، اوايل برج 2 سال 97 دعوتنامه آمد ولي چون پول نداشتم مجبور به تمديد 6 ماهه شدم وقرار بود پايان ابان 97 دعوتنامه صادر شود . از دعوتنامه خبري نيست و ايران خودرو و نمايندگي نيز پاسخگو نيستند و زمان ارسال دعوتنامه و تحويل خودرو را اعلام نمي كنند