1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. وزیر صنعت: تحویل خودروهای پیش‌فروش شده در حال انجام است

وزیر صنعت: تحویل خودروهای پیش‌فروش شده در حال انجام است

12 اسفند 1397
 • 5

پرونده واردکنندگان متخلف خودرو به قوه قضائیه ارجاع می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هر روز گزارش کار سازمان حمایت را دریافت می‌کنیم که تحویل خودروهای پیش فروش شده مرتب در حال انجام است اما در برخی موارد تاخیر وجود دارد.

رضا رحمانی در پاسخ به این سوال که با توجه به حذف شورای رقابت و مسئولیت سازمان حمایت از مصرف کننده بر تحویل خودرو از سوی خودرو‌سازها، آیا گزارشی از نحوه تحویل خودرو به مشتریان و نمایندگی‌ها از سوی این سازمان در جهت شفاف سازی منتشر خواهد شد، گفت: هر روز گزارش کار سازمان حمایت را دریافت می کنیم که تحویل خودروهای پیش‌فروش شده مرتب در حال انجام است اما در برخی موارد تاخیر وجود دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در خصوص اظهارات دبیر وارد کنندگان خودرو مبنی بر عدم ترخیص حتی یک خودرو از گمرک، گفت: در هیات دولت مصوب شده است، خودروی آنهایی که تا تاریخ مشخصی وارد گمرک شده و پیش فروش شده است ترخیص شوند و تنها جرائمی به آنها تعلق می‌گیرد تا مردم بتوانند خودروی خود را تحویل بگیرند.

وی ادامه داد: اما پرونده آن واردکننده‌ای که تخلف کرده قطعا به قوه قضاییه ارجاع خواهد شد که تا امروز به دلیل ایرادی که در مصوبه گرفته شده بود نتوانستیم این کار را انجام دهیم که در هیات دولت مصوبه اصلاح شد و تا چند روز آینده آن دسته از خودروها ترخیص خواهد شد.

منبع ایلنا


نظرات

 • علی علی (13 اسفند 1397 ساعت 10:10)

  وزیر مملکت شده سخنگوی خودروسازا..ببین کار ماها به کجا رسیده..وای از این خان نعمت که برای همه هست غیر از ما مردم

 • موسوی موسوی (13 اسفند 1397 ساعت 08:44)

  سلام، آقای وزیر به راحتی توسط عوامل زیر مجموعه خود دور می خورد. مگر آنکه اثبات شود که صحبت های ایشان صرفا جنبه رسانه ای دارد. به ایشان بفرمایید یه سری به شرکت سایپا سیتروئن بزنن و ببینن که روال صدور دعوتنامه ها چجوریه. اون هم برای ماشین هایی که 6 ماه پیش تولید شدند و از تحویلشون بیش از 4 ماه میگذره!!!

 • وحید وحید (12 اسفند 1397 ساعت 15:04)

  آخه چی بگم به شما؟ فروش قطعی ها رو کامل متوقف کردن و فعلا دارن از پیش فروش های عادی مانده پولو میگیرن و بهشون وعده 120 روز دیگه رو میدن. ************ لطفا نونی که سر سفره ت میبری تجدید نظر کن حداقل به مردم دروغ نگو

 • عینعلی عینعلی (12 اسفند 1397 ساعت 14:51)

  شما اگر بازیگر بودی تا حالا سوپر استار میشدی ...............

 • محمد محمد (12 اسفند 1397 ساعت 10:47)

  با سلام ، لطفا كمتردورغ بگوئيد