1. خانه
 2. اخبار
 3. خودروسازان داخلی
 4. سوزوکی از بازار ایران خداحافظی کرد - هایما اس 7 خودروی جایگزین

سوزوکی از بازار ایران خداحافظی کرد - هایما اس 7 خودروی جایگزین

25 اسفند 1397
 • 2
 • 18424

پس از خروج شرکت رنو از بازار ایران اینک از ایران خودرو خبر می رسد که سوزوکی نیز به همکاری خود با بزرگترین خودروساز ایران پایان داد.

شرکت سوزوکی ژاپن که با همکاری ایران خودرو در سایت خراسان اقدام به تولید خودروی سوزوکی گرندویتارا می کرد اینک از پایان همکاری خود با طرف ایرانی خبر داده است.


سوزوکی که با ارائه نسخه گرند ویتارا سالیان زیادی در ایران فعالیت داشت پس از برجام نیز سطح روابط خود را افزایش داد و در همین راستا تعدادی سوزوکی ویتارا نسل جدید نیز توسط ایران خودرو تولید و روانه بازار شد. اما اینک از ایران خودرو خبر می رسد که با فشار تحریم این شرکت نیز پس از رنو اقدام به قطع همکاری با خودروساز ایرانی کرده و به دلیل نبود قطعات دیگر امکان تولید این خودرو در ایران وجود ندارد.

بر اساس این گزارش ایران خودرو نیز در اطلاعیه ی به نمایندگی های خود اعلام کرد تا خودروی جایگزین برای مشتریان در نظر گرفته شود. هایما اس 7 یکی از خودروهای جایگزین در این طرح جایگزینی اعلام شده است.

سوزوکی، شرکت خودروسازی ژاپنی و چندملیتی است، که تمرکز اصلی آن بر تولید خودروهای چهارچرخ محرک، خودروهای همه‌جارو، موتورسیکلتها، ویلچرها و طیف وسیعی از موتورهای درون‌سوز معطوف می‌باشد.

دفتر مرکزی شرکت سوزوکی در شهر هاماماتسو، استان شیزوئوکا، ژاپن قرار دارد گروه فولکس‌واگن با در اختیار داشتن ۱۹٫۹٪ درصد از سهام شرکت سوزوکی بزرگترین سهام‌دار آن به‌شمار می‌آید.
نظرات

 • vahid vahid (25 اسفند 97 ساعت 11:16)

  حالا یه اتفاق خنده دار می افته که سوزوکی گرون میشه!!!!!من نمیدونم وقتی یه ماشین تو ایران دیگه هیچی نداره،نه نمایندگی و نه خدماتی و قطعه ایه...گرون شدنش چه صیغه ایی هس!!!!!!!

 • ناخدا ناخدا (25 اسفند 97 ساعت 08:42)

  هی بگید امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند .قابل توجه بعضی اقایان