1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. آمار فروش شگفت‌انگیز فولکس گلف: هر 41 ثانیه یک دستگاه !

آمار فروش شگفت‌انگیز فولکس گلف: هر 41 ثانیه یک دستگاه !

هر ۴۱ ثانیهُ ۱ گلف !!!
16 فروردین 1398
  • 1

فولکس‌واگن در حال گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد تولید خودروی افسانه‌ای گلف است. گلف با فروش بیش از 35 میلیون دستگاهی در سراسر جهان موفق‌ترین و محبوب‌ترین محصول تاریخ فولکس واگن محسوب می‌شود.


کارخانه‌ی فولکس‌واگن در ولفسبورگ از 29 مارس 1974 تولید اولین نسل گلف را شروع کرد. این خودرو به عنوان جایگزین بیتل نمادین طراحی شده بود. در هشتم جولای همان سال اولین نمونه‌های گلف به نمایندگی‌ها رسیدند و از استقبال فوق‌العاده‌ای برخوردار شدند. تنها دو سال بعد و در اکتبر سال 1976، این خودروساز یک میلیونمین دستگاه از گلف را به فروش رساند.

۲.jpg
فولکس‌واگن می‌گوید به‌طور متوسط هر 41 ثانیه یک نفر یک دستگاه گلف می‌خرد. این آمار 45 سال است که پابرجاست!
یکی از مدیران ارشد فولکس‌واگن درباره‌ی این خودروی اسطوره‌ای می‌گوید:

گلف در قلب برند ما جای دارد. این خودرو از چنان پیشرفت و تکنولوژی‌ای برخوردار بوده که هیچ خودروی دیگری این وضعیت را نداشته است. برای مثال گلف برای اولین بار تکنولوژی ایمنی ارزان‌قیمت را در دسترس میلیون‌ها خریدار قرار داد. به لطف این موضوع، فولکس گلف تاریخ‌ساز شده است.

او ادامه می‌دهد:

در طول هفت نسل، گلف سهم زیادی در توسعه‌ی فولکس‌واگن به عنوان یک برند و یک گروه خودروسازی و تبدیل ‌شدن به مهم‌ترین تولیدکننده‌ی جهان داشته است.

نسل اولین گلف با فرم‌های بدنه‌ی دو و چهار درب معرفی شد. این خودرو در ابتدا با پیشرانه‌ی 4 سیلندر 1.1 لیتری 50 اسبی و 4 سیلندر 1.5 لیتری 70 اسب بخاری در دسترس بود. یک گیربکس 4 سرعته دستی نیز به‌صورت استاندارد ارائه شده بود اما با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توانستید گیربکس 3 سرعته اتوماتیک را سفارش دهید.

منبع پدال


نظرات

  • علی علی (16 فروردین 1398 ساعت 11:15)

    هه .******* هر سی ثانیه یه نفر رو دفن میکنه ...