1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. کراس اوور برقی چینی که تسلای آمریکا را به چالش می کشاند + عکس

کراس اوور برقی چینی که تسلای آمریکا را به چالش می کشاند + عکس

26 فروردین 1398
  • 2

شرکت چینی اس اف موتورز به تازگی از یک کراس اوور برقی جدید رونمایی کرده که می‌تواند خودروی برقی تسلا را به چالش بکشاند.

این روزها که شرکت‌های خودروسازی متعددی به سمت و سوی تولید خودروهای برقی و الکتریکی روی آوردند شرکت‌های چینی یکی پس از دیگری به معرفی تولید و عرضه خودروهای برقی مشغول شده و سعی دارند در این رقابت تنگاتنگ سهم بیشتری از بازار این کشور را به خود اختصاص دهند.


شرکت چینی اس اف موتورز (SF motors) که به تازگی نام برند خود را به سرس (Seres) تغییر داده یکی از خودروسازان نوظهور چینی است که در زمینه تولید و توسعه خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست فعالیت‌های گسترده‌ای دارد.

حالا این شرکت نسخه نهایی از خودروی کراس اوور برقی تحت عنوان SF۵ را معرفی کرده که نسخه مفهومی آن در سال گذشته رونمایی شده بود.

sf-motors-mega-8870.jpg
بر اساس گزارش وب سایت اتونیوز، با اینکه این خودرو با نسخه مفهومی خود تفاوت‌های متعددی دارد اما باید گفت که این کراس اوور برقی زیبا در دو نسخه به تولید خواهند رسید که یکی از آنها از یک باتری ۹۰ کیلو وات ساعتی بهره می‌برد و موتور برقی آن قدرت تولید ۶۸۴ اسب بخار قدرت و ۱۰۳۹ نیوتن‌متر گشتاور را دارد و در عرض مدت تنها ۳.۵ ثانیه سرعت آن را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند. حداکثر سرعت این مدل ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت و توان پیمایشی آن نیز مسافتی معادل ۵۰۰ کیلومتر تخمین زده شده است.

مدل بعدی این خودرو نیز دارای باتری کوچک‌تری با ظرفیت ۳۳ کیلو وات ساعت است که با هر بار شارژ قادر است تنها مسافتی معادل ۱۵۰ کیلومتر را طی کند و سرعت آن مدت ۴.۸ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت آن نیز ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

این شرکت چینی اعلام کرده که مدل‌های نهایی دو خودروی مذکور را در نمایشگاه خودرو شانگهای ۲۰۱۹ رونمایی و پرده برداری خواهد کرد.

منبع ایسنا


نظرات

  • بینام بینام (29 فروردین 1398 ساعت 08:18)

    اینکه یه کشوری میخواد با بقیه رقابت کنه و از تکنولوژی دیگران برای استفاده در صنایع خودش بهره میبره خیلی عالیه و چین و هند و کشورهای شرق آسیا در حال پیشرفت هستن و دارن به دوران رونق میرسند.البته صرفا اینکه بازرگانان ایران جنسهای درجه سه رو از چین و غیره وارد میکنن بحث دیگه ایی هست.امیدوارم مسئولان ایران هم دلسوز وطن باشن

  • حبیب مهاجرین حبیب مهاجرین (26 فروردین 1398 ساعت 22:02)

    واقعا عجب کارخانه هست چه امکاناتی به به به این کارخانه با لیاقت به به به شما مردم همیشه در صحنه