1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. به دلیل کمبود عرضه قیمت خودروهای داخلی مجددا افزایش یافت

به دلیل کمبود عرضه قیمت خودروهای داخلی مجددا افزایش یافت

6 اردیبهشت 1398
 • 7

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرواعلام می کند در روزهای گذشته به دلیل کمبود عرضه و تقاضای زیاد، قیمت خودروهای داخلی 5 تا 12 درصد افزایش یافته است.

نعمت الله کاشانی نسب اظهار داشت: در روزهای گذشته قیمت خودروهای ایرانی به دلیل کمبود عرضه و تقاضای زیاد تا حدی افزایش یافت و حدود 5 تا 12 درصد گران شد. خودروسازان قول هایی مبنی بر افزایش تولید و عرضه داده اند و اگر تولید و عرضه افزایش یابد طبیعتا قیمت خودرو کاهش می یابد.

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو افزود: در حوزه خودروهای خارجی رکود وجود دارد و قیمت این دسته از خودروها نیز تا حدی افزایش داشته است زیرا همچنان واردات خودرو ممنوع است و خودروهای مانده در گمرک -که قرار بود ترخیص شوند- ترخیص نشده و به بازار نرسیده اند؛ قطعا ورود این تعداد خودرو خارجی به بازار تاثیر مطلوبی بر بازار خواهد داشت.

کاشانی نسب درخصوص ورود خودروهای مدل 98 به بازار گفت: خودروهای مدل 98 به بازار وارد شده که قطعا قیمت خودروهای مدل 98 چند درصد از مدل های 97 و پیش از آن بیشتر است، از آنجا که میزان عرضه اندک بوده و پاسخگوی تقاضا نیست با افزایش قیمت خودروهای داخلی در روزهای گذشته مواجه بوده ایم.

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو گفت: در روزهای جاری خرید و فروش در بازار انجام می شود و افرادی که خودرو نیاز دارند خرید می کنند اما خرید خودرو به منظور نگهداری آن و افزایش قیمت انجام نمی شود زیرا وضعیت بازار از حالت سابق خارج شده است.

کاشانی نسب درخصوص تاثیر پیش فروشهای اخیر بر قیمت ها در بازار گفت: پیش فروش های اخیر در کاهش قیمت موثر نبود زیرا علاوه بر آنکه تعداد بسیار کم بود، فروش های تحویل فوری حدودا 1 ماهه بود و قیمت ها نیز به نحوی نبود که موجب کاهش قیمت خودرو در بازار شود.

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو در پایان گفت: وضعیت بازار را عرضه و تقاضا معین می کند، زمانیکه عرضه اندک باشد طبیعتا تقاضا افزایش می یابد و قیمت نیز بالا می رود. در حال حاضر عرضه کمتر از تقاضا است، البته وزارت صمت به شدت پیگیر است تا خودروسازان تولید و عرضه را افزایش دهند. اگراین اتفاق افتد قیمت ها افت می کند اما اگر عرضه افت کند قیمت ها به شکل جهشی افزایش خواهد یافت.نظرات

 • اکبر اکبر (7 اردیبهشت 1398 ساعت 09:03)

  مملکت امام زمانی،علی برکت اله.

 • محمد محمد (7 اردیبهشت 1398 ساعت 09:01)

  راه حل فقط و فقط آزاد سازی واردات خودرو با حداقل تعرفه است تا بازار آرامش یافته و خودرو سازها هم بتوانند در این جو آرام به تعهدات خود عمل کنند .

 • Hesam Hesam (6 اردیبهشت 1398 ساعت 21:07)

  فقط کافیه حرفی از واردات گفته بشه تا این قیمت ها بشکنند .الان وقت مناسبی برای سرمایه گذاری رو خودرو نیست . کسانی که تو بازار نباشند ضرر می کنند . خودرو فقط در میان دلالان مبادله میشه و قیمتی بسیار پایین تر از قیمت های اعلامی داره . مطمئن باشید قیمت ها فقط به دلیل عرضه محدود شکسته نشده اند و معامله خودرو در این رکود 2 ماهه قبل و بعد از عید واقعا سخت شده بود .

 • محمد محمد (6 اردیبهشت 1398 ساعت 19:22)

  خدا لعنت کنه ایرانخودرو با پیش فروش خودرو موعد تحویل را طولانی گذاشتن !!!!
  برای چی هر روز فروش فوری میگذارید؟
  بجای فروش فوری خودرو خودرو پیش فروش شده زودتر تحویل میدادید دارید با اعصاب مردم بازی میکنید؟

 • ناصر ناصر (6 اردیبهشت 1398 ساعت 14:59)

  نها عامل گرانی خود دولت وخودرو سازان است آن هم به خاطر خبر دروغ وکذب به بازار استرس وارد میکنند مثلا کمبود لوازم تولید کم و....

 • محسن محسن (6 اردیبهشت 1398 ساعت 13:17)

  بابا خودرو تو ایران خیلی مناسبه چرا انقد غر میزنید، بخرید و حمایت کتید تا صنعت خودروی کشورمون رشد کنه

 • محمد محمد (6 اردیبهشت 1398 ساعت 11:54)

  خدا لعنت کنه ***** و ************* رو را که به عمد عرضه را کم می کنند تا بازر تشنه و قیمتها افزایش یابد .همش مال این قانون من درا