1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. در پی مخالفت مجلس: سهمیه بندی بنزین فعلا به تعویق افتاد؟

در پی مخالفت مجلس: سهمیه بندی بنزین فعلا به تعویق افتاد؟

سهمیه بندی بنزین به تعویق افتاد؟
11 اردیبهشت 1398
 • 23

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام کرده، پنجشنبه (دوازدهم اردیبهشت ماه) زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین نیست و زمان اجرا متعاقباً اعلام می‌شود.

به گزارش سایت خودرو(car.ir) به نقل از تسنیم: درپی مخالفت شدید مجلس با تصمیم سران سه قوه برای سهمیه بندی بنزین بدون اطلاع نمایندگان، درحالی دولت خود را برای آغاز طرح سهمیه بندی بنزین از فردا شب آماده کرده بود که ظاهراً اجرای این تصمیم به زمان دیگری موکول شده است.

در همین باره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام کرده، پنجشنبه (دوازدهم اردیبهشت ماه) زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین نیست و زمان اجرا متعاقباً اعلام می‌شود.

پس از اظهارات وزیر اقتصاد که از نهایی شدن تصمیم بنزینی دولت خبر داده بود، از روز گذشته رسانه ها از احتمال اجرای طرح سهیمه بندی بنزین از ساعت 24 پنج شنبه خبر داده بودند و امروز نیز برخی منابع مطلع در وزارت نفت از نهایی شدن این تصمیم با قیمت بنزین سهمیه ای 1000 تومان و آزاد 2500 تومان خبر دادند.

پس از انتشار این خبرها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی که اغلب مخالف اجرای این طرح در زمان مورد اشاره (فردا شب) بودند خواهان توقف این طرح و یا تأخیر در اجرای آن شدند.

یک عضو شورای عالی انرژی در این باره گفت: افزایش خودسرانه قیمت بنزین توسط دولت با برخورد مجلس رو به رو می شود.

علی بختیار افزود: مجلس هیچ تصمیمی در خصوص افزایش قیمت بنزین نداشت و اگر دولت بدون نظر مجلس و خودسرانه نسبت به افزایش قیمت بنزین اقدام کند حتماً مجلس برخورد لازم را انجام خواهد داد چراکه این کار کاملاً غیر قانونی است.

وی افزود: اگر دولت به استناد تصمیم سران سه قوه این کار را انجام دهد نیز توجیهی ندارد. چراکه مصوبه سران سه قوه صرفاً باید در جهت راهکارهای مقابله با تحریم باشد. در خصوص بحث بنزین ما امروز کمبودی در داخل نداریم و دولت برای هر اقدامی در این زمینه نیاز به اجازه مجلس دارد.

بهروز نعمتی عضو هیات رئیسه مجلس هم گفت: با هرکسی درمورد افزایش قیمت بنزین صحبت کردم گفت تصمیم سران نظامه، آقای روحانی اگر شما هم به سران نظام ارجاع نمی دهید،جلوی این تصمیم را بگیرید. با توجه به اینکه کمیسیون تخصصی مجلس را هم در جریان نگذاشتید، از این تصمیم اشتباه بر گردید، مردم طاقت افزایش قیمت‌ها را ندارند.

منبع تسنیم


نظرات

 • محمد محمد (13 اردیبهشت 1398 ساعت 20:06)

  مجلس، دولت، و همون که خودش میداند هیچکدام به فکر ملت نیستند
  مخالفت؟؟؟!!!
  همه برنامه ریزی شده.
  مخالفت؟؟؟!!!
  تا وقتی این ملت با سواد نشه همینه
  سواد=شعور

 • منصور منصور (12 اردیبهشت 1398 ساعت 22:31)

  **** فقط برای مردم مشکل بوجود می آورد وهیچ مشکلی را حل نکرده چه در آمدی برای مردم بوجود آورده که حالا میخواهد افزایش قیمت بنزین بدهد آخر کجای دنیای اینگونه عمل میکنند یکدفعه قیمت دوبرابر بشه شرم باد بر کسانیکه چنین تصمیمات نابخردانه میگیرند فقط دعا میکنیم این دوره ******* هر چه سریعتر تمام بشه وکابوس ************* وکلیدش ازسرملت کوتاه بشه کاش هرگز **************** نمیدادم ازخودم وملت وخدا تقاضای بخشش میکنم

 • داریوش داریوش (12 اردیبهشت 1398 ساعت 12:45)

  واقعآ چرا هیچ کس به فکر مردم نیست فکر نمی کنند مردم از کجا بیاورند تازه افزایش قیمت هم حد اندازه ای داره نه اینکه 150 درصد به یکباره افزایش قیمت بدهی تمام دنیا بنزین را 2 تا 3 درصد افزایش میدهند نه 150 درصد از 1000 به 2500 واقعآ انصاف باید باشه نه اینکه مردم را له کنید

 • حمید کرمی کارشناس ارشد اقتصاد ومدیریت حمید کرمی کارشناس ارشد اقتصاد ومدیریت (12 اردیبهشت 1398 ساعت 09:29)

  با سلام
  با توجه به افزایش دستمزد بهترین گزینه افزایش قیمت با نرخ تورم اعلامی توسط بانک مرکزی وافزایش حقوق می باشد . وگرنه قیمت بر اساس قیمت منطقه ویا جهانی اشتباه است . زیرا حقوق ما نیز به نرخ جهانی محاسبه نمی شود.

 • ناشناس ناشناس (12 اردیبهشت 1398 ساعت 08:28)

  ***** به ذاتتان مردم به گل نشستند بس کنید

 • حسین حسین (12 اردیبهشت 1398 ساعت 05:15)

  مردم زیر فشار له شدند آقای روحانی اینقدر دشمن مردم نباش

 • علی علی (12 اردیبهشت 1398 ساعت 02:03)

  همین که مجلس با این طرح مخالفت کرده خودش جای فکر داره. حتما از بنزین آزاد داره یه نفعی میبره. همین که خواسته طرح به تعویق بندازه حتما چیزی میخوان. این طرح تسویب میشه ولی با تاخیر. هر وقت مجلسیا هم راضی شدن انشالله مردم چی مهمن

 • سالار سالار (12 اردیبهشت 1398 ساعت 01:01)

  جرات دارن بنزینو گرون کنن ببین چکارشون میکنیم

 • محمد محمد (12 اردیبهشت 1398 ساعت 00:22)

  موقتا نه کلا منتفی شد
  مسولین یک ذره درایت داشته باشند این کارو نمیکنند مگر که واقعا خود فروخته دشمن باشند.
  یا علی

 • داریوش داریوش (11 اردیبهشت 1398 ساعت 22:30)

  احسنت بر سران سه قوه که اینطور حق ملت شریف ایران پاسخ دادن . این بود حکومت داری چرا همیشه مردم باید تقاص بی تدبیری دولت بدن. نمی بینید کمر مردم زیر بار گرانی خورد شده. البته که ارزانی فقط تو کوچه شماست. چه می‌دانید فقر ، قسط ، بدهی، محتاج نون شب بودن یعنی چه..
  بفکر مردم باشید تا دیر نشده..

 • علب علب (11 اردیبهشت 1398 ساعت 22:25)

  هر روز بیشتر ل این نتیجه میرسم ک دولت و مجلس و مسئولان تو این کشور کمر ب ****** مردم بستن آخه با این همه گرونه ک هر روز بیشتر میشه چ وقته گرون کردن بنزینه بخدا آمریکا هم اینطوری دشمنی نمیکنه

 • مرتضی حاتمی مرتضی حاتمی (11 اردیبهشت 1398 ساعت 21:16)

  یعنی واقعا شما خدارو در نظر نمیگیرین ک چی بنزین ٢۵٠٠ خودتون ک جای گرمو نرم نشستین خبر از بدبخت بیچاره ها ندارین اخه شما انصاف دارین دیگه تا کجا میخواین برین شما خودتون بادست خودتون دارین ایران و به اتیش میکشین ب نظر شما این مردم باید چیکار کنن مسخرشو در اوردین

 • amin amin (11 اردیبهشت 1398 ساعت 21:07)

  90% قوه های مجریه و مقننه و قضائیه ** ***** ترین افراد را دارا هستند و در این 90%،**** **** افراد را می توان به راحتی شناسایی کرد اما چون همه آنها دستشان در دست هم است هیچگونه مشکلی از این مملکت حل نمی شود و نخواهد هم شد.
  والسلام

 • Meysam Meysam (11 اردیبهشت 1398 ساعت 19:28)

  سلام. همین جوری بنزین گرون نشده ملت از پا دراومدن ۶ صبح تا ۱۰ شب دور از جان مثل الاغ با ماشین کار میکنم اخرش هیچی برای سر سفره زن و بچه نمی مونه.۴ سال متاهل شدم .انقدر کرایه خانه زیاد شده که برگشتم خونه مادربزرگم.بعد با این اوصاف بنزینم گرون بشه فکر کنم مادربزرگم هم باید خونشو بفروش بخاطر خرید سیب زمینی پیاز و بریم تو پارک چادر بزنیم.این دولت این جور که داره پیش میره انگار همه قصد کردن ملت رو بیچاره کنن نه اینکه مشکلی از مردم کم کنن

 • ناشناس ناشناس (11 اردیبهشت 1398 ساعت 19:08)

  هماهنگی دراین مملکت ماراکشته وجهان انگشت حیرت به دهان گرفته

 • کاربر کاربر (11 اردیبهشت 1398 ساعت 19:06)

  ظاهرا نمایندگان موفق نشده اند باک خودروهای خود را پر کنند !

 • احمد احمد (11 اردیبهشت 1398 ساعت 18:43)

  خدا پدر نمایندها ی دلسوز مجلس را بیامرزد که جلوی دولت را گرفتنند بااین رکود وگرانی فقط همینو کم داریم که بنزینم بشه 2500 اگه تموم سران مملکت به فکر مردم باشند به خدا ایران بهشت میشد

  امیر امیر (14 اردیبهشت 1398 ساعت 22:59)

  *** ساده...
  برات متاسفم

 • مجید مجید (11 اردیبهشت 1398 ساعت 18:40)

  دیگه حرفی برای گفتن نمونده......؟؟!!!

 • یک بدبخت یک بدبخت (11 اردیبهشت 1398 ساعت 18:33)

  دیگه مردم بدبخت تحمل این همه فشار را ندارند واقعا آیا کسی هم به فکر این مردم بدبخت هست!!!؟؟؟؟

 • ملت بدبخت ملت بدبخت (11 اردیبهشت 1398 ساعت 17:29)

  هر بلایی که ما ملت میاد واقعا حقمونه
  چرا با هر افزایش بی رویه ملت تظاهرات مسالمت آمیز نمیکه تا صدای اعتراض به گوش مسئولین برسه؟
  وقتی با اینهمه گرونی کسی به فکر اعتراض نیست دولت هم جسورتر میشه.