1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. وزیر صنعت برای کنترل قیمت خودرو تا ۳ ماه آینده وعده داد

وزیر صنعت برای کنترل قیمت خودرو تا ۳ ماه آینده وعده داد

24 اردیبهشت 1398
 • 5

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با نمایندگان مجلس نسبت به کنترل و مدیریت قیمت خودرو تا سه ماه آینده قول داده است.

محمدعلی پورمختار در مصاحبه با رادیو ابراز کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با «رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره کنترل قیمت خودرو، افزایش تولید و اجرای تعهدات خودروسازان نشستی برگزار کردند.

وی ضمن اشاره به اینکه وزیر صمت در نشست مزبور بر سه نکته تأکید کرد، اظهار داشت: توجه به داخلی‌سازی برای افزایش تولید خودرو از جمله این موارد بود.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خودروسازان به‌دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت مکلف به اعلام لیست مجموعه قطعات بدون نیاز به واردات در سایت‌ها و رسانه‌ها شدند.

وی با بیان اینکه رحمانی از قطعه‌سازان خواست تا نسبت به ساخت قطعات دارای توان تولید در داخل اقدام کنند، تأکید دوم وزیر صمت را افزایش تولید خودرو برای کاهش قیمت‌ها عنوان کرد.

پورمختار با اعلام این مطلب که سکاندار وزارت صنعت، معدن و تجارت شرایط تولید خودرو طی سال جاری را مطلوب‌تر از سال گذشته ارزیابی کرد، اضافه کرد: رحمانی وجود سفته‌بازی و جولان دلالان در بازار را از عوامل گرانی خودرو برشمرد.

وی با بیان اینکه اعلام قیمت‌های غیرواقعی خودرو از سوی دلالان در سایت‌ها بر گرانی خودرو دامن می‌زند، اظهار داشت: با هماهنگی‌ و همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی با برخی سایت‌های فروش خودرو برخورد شده است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در ادامه از نارضایتی تعدادی از نمایندگان از عملکرد وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

وی همچنین به دیدار رئیس قوه قضائیه با اهالی خانه ملت و تبیین اهداف و برنامه‌های کلان قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: در ادامه نشست هم برخی از نمایندگان صحبت‌هایی را مطرح کردند.

پورمختار افزود: تقویت ارتباط مجلس با قوه قضائیه، مشکلات مربوط به اطاله دادرسی، مسائل مربوط به رفتار و حفظ کرامت مراجعه‌کنندگان به قوه قضائیه، تأکید بر برخورد صریح با مفاسد اقتصادی و آمادگی برای تصویب قوانین مورد نیاز قوه قضائیه از موضوعات مطرح‌شده در دیدار مدنظر بوده است.

وی ادامه داد: رئیس مجلس شورای اسلامی هم در دیدار مزبور به برگزاری نشست اهالی خانه ملت با مسئولان قوه قضائیه هر سه ماه یک بار تأکید کرد و تشکیل دبیرخانه‌ای مشترک به‌منظور رفع مسائل فی‌مابین را ضروری دانست.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: در دیدار رئیس قوه قضائیه با اهالی خانه ملت به ارتباط ضعیف اکثر نمایندگان با دادگستری‌ها اشاره شد.

منبع تسنیم


نظرات

 • حیدری حیدری (25 اردیبهشت 1398 ساعت 07:41)

  ایشان از این وعده ها زیاد میدهند .جدی نگیرید ......

 • علی علی (24 اردیبهشت 1398 ساعت 23:23)

  خدا به خیر کنه !!!! چون تا حالا هر دولت و شخصی قول بهبود داد اوضاع بدتر شد.

 • sam sam (24 اردیبهشت 1398 ساعت 13:04)

  از حرف تا عمل فاصله بسیار است تا واردات باز نشه و دلالها حذف نشه وضعیت همینه

 • رضا رضا (24 اردیبهشت 1398 ساعت 11:25)

  به نظر من احتملا وزیر چون دیده فشار روش زیاده با قول ۳ ماهه تنفس گرفته از مجلس اگه ن در عمل از این آقای وزیر نسبت به بازار خودرو چیزی خاصی ندیدیم به نظرم خیلی کوتاهی هم کرده

  حالا این ۳ ماه که کنتور ندازه که اخطار بده اگه تو بازار خودرو اتفاقی نیافته تا دوباره بیاد بالا ۵ تا ۶ ماه طول میکشه بعد میا میگن استیضاح باز دوباره ۶ ماه طول میکشه اگه ن ضرب العجل خاصی نگرفته از مجلس تا اون موقع حداقل سنوات جناب وزیر به عنوان رئیس وزارت صنعت بیشتر میشه


  انگار مسئول های کشور ما کلا تو جامعه ما نیستن صبح به صبح میان مجلس به محض این که زنگ آخر مجلس میخوره میرن خارج دوباره صبح فردا با سرویس میان

  برادر ، خواهری که مسئولیت داری و با رای و اعتماد مردم سمت گرفتی کل کشور داره از وضعیت اقتصادی نابود میشه اینا رو باید جواب بدی یادمون نره که مکافات خونه همین دنیا هست

 • رضا رضا (24 اردیبهشت 1398 ساعت 11:17)

  خوب آقای وزیر اگه واقعا دلال ها قیمت ها رو میبرن بالا برا هر نفری که در سال یه معامله بیشتر انجام میده مالیات تعیین کنید تا دیگه به راحتی نیاد تو بازار خودرو یا وزارت صنعت سایتی رو تعیین کنه که فقط با نظارت خودش مخصوصا فروش فوری ها به فروش برسه