1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. اگر با قیمت‌های بالا خودرو خریده اید منتظر ضرر و زیان باشید

اگر با قیمت‌های بالا خودرو خریده اید منتظر ضرر و زیان باشید

25 اردیبهشت 1398
 • 3

سعید موتمنی اذعان کرد : قیمت‌ها در بازار خودرو طی بیست روز اخیر بسیار غیر منطقی بالا رفته بود. بازار در حال تعدیل خود است از این رو بسیاری ازفعالان بازار در انتظار تعدیل هستند و معتقدند ریزش قیمت ها در این بازار به زودی آغاز می‌شود .

وی با اشاره به اینکه میزان ریزش‌ها و تحولات قیمتی در بازار وابسته به نحوه عملکرد خودروسازان است،گفت: در شرایط کنونی خرید و فروشی در کار نیست و در نتیجه اخباری که در خصوص رشد قیمت ها منتشر می شود مبنای درستی ندارد.

او تاکید کرد: دیروز دعوتنامه های خودروی ۲۰۰۸ ارسال شد و ناگهان، تنها به واسطه ارسال این دعوتنامه‌ها ، قیمت این خودرو در بازار ۲۳ میلیون تومان کاهش یافت، پس می بینیم تحویل به موقع خودروها اتفاقا سبب می شود بازار به تعادل برسد و قیمتها بی ضابطه بالا نرود.

او در توضیح این مطلب ادامه داددر دوره افزایش شدید قیمت‌ها ، ۲۰۰۸ حتی به قیمت ۴۸۰ میلیون تومان هم رسید اما در حال حاضر حدود ۳۷۵ تا ۳۸۰ میلیون تومان فروخته می شود . این یعنی نوسان قیمت این خودرو در دوره ای کوتاه نزدیک به صد میلیون تومان بوده است.


کدام بازار ؟ کدام خرید و فروش؟

وی با تاکید بر اینکه قیمت خودروها در حال حاضر افزایش چندانی ندارد،درباره نرخ های متعدد و متفاوت بازار گفت: برخی خودروها را با قیمت بالا خریده اند و در حال حاضر مقابل قبول قیمت بازار مقاومت می کنند . به عنوان مثال می بینیم یک خودرو در یک نمایشگاه ۵ میلیون تومان بالاتر از نمایشگاهی دیگر است و علت به قیمت خرید باز می گردد اما به نظر می رسد باید بپذیرند که این قیمت ها غیر واقعی بوده و بازار باید با قیمت های تازه که امکان خرید و فروش را داشته باشند، کار کند. به گفته وی بخش مهمی از قیمت ها در ۲۰ روز گذشته تنها روی کاغذ بالا رفت و معامله ای بر پایه آن صورت نگرفت.

وی در جواب این پرسش که ایا قیمت پراید ۱۱۱ به ۵۷ میلیون تومان رسیده است یا خیر؟ گفت: این مدل پراید حتی قیمت ۶۰ میلیون تومان را هم دید اما در حال حاضر برخی قیمت ان را ۵۷ میلیون تومان اعلام می‌کنند در حالی که قیمت خرید و فروش این مدل خودرو ۵۴ میلیون و پانصد هزار تومان است.

به گفته وی قیمت پراید ۱۳۱ حدود ۵۲ میلیون تومان است که با قیمت ۵۰ میلیون تومان نیز خرید و فروش می شود. او قیمت پژو ۴۰۵ را ۸۴ میلیون تومان ، سمند ال ایکس را بین ۸۵ تا ۸۶ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ را تا ۱۰۳ میلیون تومان اعلام کرد.

وی گفت: تیبای صندوق دار حدود ۵۳ تا ۵۴ فروخته می شود و قیمت تیبا دو ۶۰ میلیون تومان است.نظرات

 • حسين حسين (26 اردیبهشت 1398 ساعت 13:06)

  ... قیمت پراید از رده خارج 20 میلیون و آشغال‌هاي ايران خودرو زير 45 ميليون بايد باشد.. اي دلال بي خاصيت با اين كارشناسيت كه خودت به قيمت بالاي اين آشغالها دامن ميزني ..

 • عابد عابد (25 اردیبهشت 1398 ساعت 16:44)

  ای خداااااااا
  این کجاش زیان و ضرره ماشین 120 میلیونی شده 400 میلیون 370 میلیون خریدوفروش میشه!!
  پراید 20 میلیونی شده 57 میلیون به قول شما 54 میلیون خرید وفروش میشه!!
  این کجاش زیان و ضررره اخه ؟؟؟؟؟
  هروقت شد 30 میلیون 25 میلیون میشه گفت ضرر و زیان
  من نمیدونم اینا کیان که 54 میلیون میدن به پرایددددددددددد؟؟؟

 • رضا رضا (25 اردیبهشت 1398 ساعت 14:07)

  از تمام مسئولین مچکریم که با گرانی خودرو گل جامعه رو ریختن بهم و باعث بدبخت شدن خیلی از ما جوانان شدن

  فقط از دعای خیرتون تو نماز شب ما رو فراموش نکنید

  باشد که روزی که************ همین مردم شما رو بگیره و فراموش نکنید که جنگل که آتش بگیره گل و خار با هم میسوزن