1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. اتمام حجت رئیس سازمان حمایت : تعداد زیادی خودرو در خودروسازی‌ها انبار شده است

اتمام حجت رئیس سازمان حمایت : تعداد زیادی خودرو در خودروسازی‌ها انبار شده است

26 اردیبهشت 1398
 • 5

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان با اشاره به اینکه تعداد زیادی خودرو در خودروسازی‌ها انبار شده است گفت: به این خودروسازی‌ها هشدار داده شده تا نسبت به فروش این خودروها اقدام کنند تا نیاز جامعه به این محصولات را کم کنند.

عباس تابش در حاشیه بازدید از سردخانه‌های خرما در جمع خبرنگاران به مذاکرات فشرده‌ای که با تولید‌کنندگان و تجار بم داشت اشاره کرد و اظهار داشت: به لطف خدا توانسته‌ایم بیش از یک هزار تن خرما به قیمت 23 هزار تومان به اضافه هزینه حمل آن را خریداری کرده‌ایم.

وی افزود: لطف وهمکاری تولیدکنندگان بود که توانسته با این قیمت خرما را عرضه و بازار را تنظیم کنیم تا این محصول بتواند در سفره روزه‌داران قرار گیرد.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان به تفاهم‌نامه‌ای که با فرماندار بم و نماینده مردم شرق استان کرمان در رابطه با ممنوعیت صادرات خرما داشتیم گفت: در این تفاهم‌نامه قید شده به شرطی که بازار ماه رمضان و نیاز داخل کشور تامین شود هیچ ممنوعیتی برای صادرات خرما وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در اعمال محدودیت صادرات، اعم از خرما و یا هر کالای دیگری اولویت اول تامین نیاز داخلی است عنوان کرد: هر چند در شرایط کنونی تحریم، صادرات برای ما بسیار مهم است و قطعا به صادرات چشم داریم اما اولویت اول ما تامین نیاز داخلی است.

تابش با اشاره به ادامه کار تولید خودرو در خودروسازی بم گفت: برای تامین قطعات خودروسازی تدابیری اندیشیده شده تا به شکل دیگر واردات قطعات داشته باشیم تا این صنعت از چرخه باز نایستد.

وی با بیان اینکه تاکنون مقداری از قطعات وارد کشور شده و بخشی دیگر در حال وارد شدن است عنوان کرد: ظرفیتی ‌که در ارگ جدید وجود دارد بسیار خوب است.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان با اشاره به اینکه تعداد زیادی خودرو در خودروسازی‌ها انبار شده است گفت: به این خودروسازی‌ها هشدار داده شده تا نسبت به فروش این خودروها اقدام کنند تا نیاز جامعه به این محصولات را کم کنند.

وی با بیان اینکه هرچند یکی دو تا از خودروسازی‌ها به دلیل تحریم‌ نیاز آنها تامین نشده است افزود: تدابیری اندیشیده شده تا مشکلات به وجود آمده به طریقی دیگر حل شود.

تابش با اشاره به شعار سال که توسط مقام معظم رهبری رونق تولید نامگذاری شده است بیان کرد: اصل کار ما حفظ تولید و اشتغال موجود است تا بتوانیم از پیچ تحریم‌ها با موفقیت رد شویم.

رئیس ‌سازمان حمایت از تولیدکنندگان با تاکید بر دو معیار کیفیت و قیمت منطقی به عنوان شاخص‌های اصلی مدنظر مصرف‌کنندگان گفت: برای رعایت حقوق مصرف‌کننده از سوی واحدهای تولیدی، ارزان فروشی شرط لازم است ولی کافی نیست.

وی با تاکید بر اهمیت الزام تولیدکنندگان به تحویل کالای با کیفیت به مصرف‌کنندگان، افزود: اگر کالایی تولید شود که با مقررات استاندارد مطابقت داشته باشد و نیازهای اولیه مصرف‌کننده را رفع کنند مردم ترجیح می‌دهند کالای ایرانی مصرف کنند که در نهایت تولید ملی رونق پیدا می‌کند.

تابش با بیان اینکه هر چند دو شاخص قیمت و کیفیت برای انتخاب واحد تولیدی حامی حقوق مصرف‌کننده بیش از دیگر شاخص‌ها مد نظر شهروندان است گفت: تولیدکننده امروزی باید مقوله قیمت کالای تولید شده خود را با شرایط فعلی کشور منطبق سازد و کیفیت را فدای قیمت نکند.

وی با اشاره به اینکه سازمان حمایت از مصرف‌کننده در تنظیم بازار به صورت متوسط روزانه قیمت 92 قلم کالا را کنترل می‌کند و از نظر کمبود و مازاد تامین کالا نظارت دارد گفت: به طور مثال برنج هندی به اندازه لازم در کف بازار داشته‌ایم.

رئیس ‌سازمان حمایت از تولیدکنندگان با تاکید بر اینکه هیچ تغییری در قیمت تحویل خودرو به مصرف‌کننده نداشته‌ایم افزود: تدابیر افزایش فروش فوری‌ها و افزایش تحویل تعهدات عقب افتاده با افزایش تولید قیمت‌ها را تعدیل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه با تدابیری که برای افزایش تحویل فوری و تعهدات انجام می‌شود مشکلات برطرف خواهد شد عنوان کرد: راهکار مقابله با افزایش قیمت خودرو افزایش عرضه و تحویل به موقع است و هر مصرف‌کننده‌ای که آنلاین به خودروهای پرتیراژ نیاز داشته باشد خودروی خود را به موقع تحویل خواهد گرفت.

تابش با اشاره به اینکه سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده به عنوان تنها متولی کارشناسی قیمت در کشور است افزود: دو نوع افزایش قیمت وجود دارد که یکی مربوط به گرانی کالا و دیگری گران فروشی کالاست که سازمان حمایت مسئول بخش دوم این موضوع است و گرانی کالا به‌دلیل عدم تامین به اندازه محصول در بازار بوجود می‌آید.

منبع تسنیم


نظرات

 • احود احود (27 اردیبهشت 1398 ساعت 21:06)

  اخر زمان نزیک هست .که هر کی واسه خودش جنس انبار میکنه بده چند برابر میفروش .شرافتان کجا رفته .اما نیست .اگه بود اینجور نبود. قویه قضایه کجاست.

 • امیر امیر (27 اردیبهشت 1398 ساعت 19:09)

  عه...
  آغا ساعت خواب...
  یا خودتو به خواب زده بودی؟؟؟
  خودتی آغا...
  خودتی

 • علی علی (27 اردیبهشت 1398 ساعت 13:39)

  سایپا چنان به مشتریان پیش فروش خود اذیت کرد که مردم حاضرند با10 برابر پول خود ماشین خارجی بگیرند

 • حمید حمید (26 اردیبهشت 1398 ساعت 10:35)

  جناب رییس دستور فرمایید ساندروهای ثیت نامی مردم که 18ماه پیش و5ماه قبل از آغاز تحریم ها قرارداددارنی تحویل شود.می دانید پارس خودرو قطعه دارد ولی بخاطر تفاوت قیمت دربازار نمی خواهد تحویل دهد .شما که متولی این کارهستید کاری بکنید.

 • فرزاد فرزاد (26 اردیبهشت 1398 ساعت 09:47)

  چطور میشه مقدار حقوق و یارانه پرداختی به مردم بدون هیچ تغییری ثابت بمونه ولی تمام محصولات تولیدی داخلی که هیچ وابستگی دلاری بجز صادرات ندارند در کشور با حداقل چهارصد درصد بالاتر از قیمت پارسال به مردم فروخته میشود اونم بصورت تاخیری و ظالمانه، که اگر دلار متعلق به مردم بود اوضاع پول ملی اینطور اسفبار نبود.