1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. آگهی های موجود در سایت‌های خرید و فروش، بازار خودرو را به هم ریخته‌اند

آگهی های موجود در سایت‌های خرید و فروش، بازار خودرو را به هم ریخته‌اند

29 اردیبهشت 1398
 • 3

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو کرج، یکی از علل گرانی خودرو را فعالیت سایت‌های اینترنتی و اعلام قیمت‌های ناعادلانه در این سایت‌ها عنوان کرد.

حمید کریمی یکی از علل گرانی خودرو را سایت‌های خرید و فروش اینترنتی دانست و گفت: این سایت‌ها توازن بازار را به شدت بهم ریخته است و قیمت‌هایی ناعادلانه در آنها اعلام می‌شود.

کریمی افزود: در ضمن ما این هشدار را به مردم می‌دهیم که این سایت‌ها به هیچ وجه قابل اطمینان نیستند، چطور ممکن است که یک سایت قیمت خودرو را برای هفته آینده آینده اعلام کند؟ یا اینکه یک خودرو را به چهار نفر بفروشد؟

وی اظهار کرد: متولی این سایت‌ها مشخص نیستند و معلوم نیست چه کسی آنها را اداره می‌کند؛ اگر در هرکدام از واحدهای صنفی مجوز دار حقی از مردم پایمال شود من به شخصه برای احقاق حق مردم حتی آن واحد صنفی را پلمب می‌کنم، اما در این سایت‌ها هیچکس پاسخگوی مردم نیست.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو کرج در ادامه به بازار خودرو کیانمهر، اشاره و اظهار کرد: این بازار خودرو که به شیطان بازار هم معروف است توسط شهرداری برای کسب درآمد بیشتر اجاره داده می‌شود به این صورت که هرکس قیمت اجاره ماهانه بالاتری بپردازد، بازار مال اوست.

وی ادامه داد: ارقامی مانند ۷۰ یا ۸۰ میلیون تومان هم اصلاً غیر عادی نیست و خود این بازار هم باعث افزایش قیمت خودرو شده است. اگر قرار است بازاری به این شکل وجود داشته باشد باید زیر نظر اتحادیه باشد نه اینکه بدون وجود کارشناس و یا ناظری در آن بازار خرید و فروش انجام بشود.

کریمی، اپلیکیشن‌های حمل و نقل را هم غیر مطمئن دانست و گفت: این شرکت‌ها به چه صورتی اداره می‌شود؟ این شرکت‌ها فقط با ارائه کارت ملی در گوشه خیابان اقدام به استخدام راننده می‌کنند و باقی ماجرا مشخص نیست، در هر مسئله‌ای ما منتظر این هستیم تا اتفاق ناگواری رخ دهد سپس جبران کنیم ما در این خصوص چرا پیشگیری نمی‌کنیم تا نیاز به درمان نداشته باشم؟

وی اظهار کرد: مردم در سطح شهر بنرهای تبلیغاتی سایت‌های اعلام قیمت خودرو و املاک و شرکت‌های حمل و نقل شهری را می‌بینند و این بنرها را سند اعتبار آنها می‌دانند در صورتی که هیچکدام از آنها مورد تأیید نیستند.

منبع ایسنا


نظرات

 • ایلیا ایلیا (30 اردیبهشت 1398 ساعت 08:34)

  تیم تحریریه دوغ ش رو بنوشه. من که می دونم این پست رو سانسور می کنید !!!!

 • محمد رضا محمد رضا (29 اردیبهشت 1398 ساعت 12:52)

  سلام بازار خودرو رو آگهی های موجود در سایت نه بلکه» مشکل از جای دیگه است ، طبق ضرب المثل « آب از سرچشمه گل »
  به عنوان مثال وقتی در عرض یه ماه جک s3 در یه کلام ۵۰میلیون گران میشه ، واز سوی هیچ مرجعی باز خواست نمی شوند به سایت چه ارتباطی داره
  چرا موضوع را به گردن این و آن میندازند. تا زمانی که من اصلاح نشم ، هیچ کس اصلاح نخواهد شد
  «هرکسی که داد از خویشتن دهد ، از داور مستغنی گردد »
  اگر دولت وسایر دستگاه های اجرایی دست به دست هم ندند و نظارتی در کار نباشد وضع همین اس ، طبق فرمایش سعدی :
  «طاعت» آن نیست که بر خاک نهی پیشانی
  «صدق» پیش آر که اخلاص بر پیشانی نیست

  سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی
  به «عمل » کار بر آید به سخندانی نیست
  با تشکر از مدیر محترم سایت

 • سید سید (29 اردیبهشت 1398 ساعت 09:05)

  سلام بقول شما آگهی های موجود در سایت‌های خرید و فروش، بازار خودرو را به هم ریخته‌اند لطفا بفرمایید سایر مایحتاج ضروری مردم که قیمتش چند برابر شده است چه چیزی بهم ریخته است