1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. برنامه ریزی برای داخلی سازی خودروی پژو 301 در ایران

برنامه ریزی برای داخلی سازی خودروی پژو 301 در ایران

8 خرداد 1398
 • 2

نخستين نشست مشترك ساپكو و سازندگان پروژه توليد خودرو پژو 301 با هدف اعلام سياست های گروه صنعتي ايران خودرو درباره توليد اين خودرو و رويكردهاي جديد ساپكو در توسعه زنجيره تامين و خودكفايي برگزار مي‌شود.

اين نشست با تاکید بر اهمیت پروژه و همسوسازی سازندگان و اعلام آخرین وضعیت و اهداف کیفی و زمانبندی اجرايي پروژه محصول301، برگزار مي شود.

در این نشست که روز چهارشنبه هشتم خردادماه و با حضور 500 نفر از نمایندگان قطعه سازی کشور برگزار می‌شود، برنامه ریزی آینده این پروژه با توجه به خروج پژو از گردونه تولید این خودرو انجام می شود.

خودرو 301 از جمله خودروهایی است که جزو برنامه‌های داخلی سازی گروه صنعتی ایران خودرو قرار دارد و برنامه ساخت آن طی ماه‌های اخیر با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.

وضعیت تحریمی موجب شده است، بومی‌سازی قطعات به طور جدی در دستور کار ايران خودرو قرار گیرد و به گفته قطعه سازان، این توانمندی برای عمق بخشیدن به بومی‌سازی قطعات در داخل وجود دارد.

منبع ساپکو


نظرات

 • جواد جواد (8 خرداد 1398 ساعت 09:55)

  خیلی جالبه از یه طرف میگن 60 هزارتا خودرو به علت نبود قطعه توی انبار داریم و قطعش حتما باید از خارج تامین بشه اونم برای ماشینایی که به اصطلاح ملی هست و بالای 10 -15 سال توی مملکت تولید میشه بعد میان میگن ما توانایی تولید قطعه و ملی سازی این 301 داریم !!!!!

  هادی هادی (10 خرداد 1398 ساعت 04:10)

  مشتی *********با کمال صلح و صفا کنار هم روزگار می گذرانیم...