1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. افزایش قیمت خودرو، بازارهای موازی را هم درگیر کرده است

افزایش قیمت خودرو، بازارهای موازی را هم درگیر کرده است

14 خرداد 1398
  • 2

محمد عزیزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از نوسان قیمت‌ها در بازار خودرو انتقاد کرد و اظهار داشت: دولت در شرایط فعلی که بازار ملتهب شده باید در تنظیم نرخ‌ها دقت بیشتری داشته باشد.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس با بیان اینکه تفاوت نرخ خودرو در کارخانه و بازار موید حضور پُررنگ دلالان است، افزود: دولت باید با تشدید نظارت ها هر نوع گران‌فروشی خودرو را به مثابه تقلب در معامله مورد برخورد قرار دهد زیرا بی توجهی به این موارد خود چراغ سبزی به گرانی های دیگر است.

وی با تاکید بر اینکه در اقتصاد همه مولفه ها به هم مرتبط هستند، تصریح کرد: گرانی خودرو و مسکن می‌تواند تنشی به اقتصاد تحمیل کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اقدام نسبتا مفیدی که در خصوص تنظیم بازار صورت گرفت عدم امکان درج قیمت در سایت های آنلاین خرید و فروش بود، گفت: هر چند این اقدام در خصوص مسکن و خودرو مناسب بود اما دولت باید بداند که کافی نیست زیرا قیمت گذاری‌های سلیقه‌ای می تواند در خارج از فضای مجازی نیز صورت بگیرد.

عزیزی با تاکید بر اینکه قیمت خودرو باید با ورود دولت به ویژه وزارت صمت به سمت واقعی شدن حرکت کند، تصریح کرد: متاسفانه رشد قیمت خودرو بازارهای موازی را نیز درگیر کرده، از این رو دستگاه های نظارتی باید دقت بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه دولت برای ساماندهی بخش های مختلف اقتصادی باید به ارتباط زنجیره وار آنها دقت کند، گفت: دولت باید بداند هر اقدامی در هر یک از بازارها اگر نسنجیده باشد سایر بخش‌ها را نیز درگیر تلاطم قیمتی خواهد کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: در خصوص بازار خودرو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بارها نشست های تخصصی با تیم اقتصادی دولت داشته و اکنون نیز در تلاش برای واقعی کردن قیمت‌ها در این بازار هستیم.

منبع فارس


نظرات

  • اسد اسد (15 خرداد 1398 ساعت 12:40)

    دولت باید کمر دلا لان را بشکوند یک دوسه ماهی واردات خودرو را با تعرفه صفر درصدشروع کند تا خاله دلالان ومحتکران جا بیاد

  • احمد احمد (14 خرداد 1398 ساعت 20:28)

    واقعه این گرانی حق این مردم نیست.چرا ما واسعه این کشور شهید دادیم . .مسولین کجا هستن. از خواب بیدار شوید اقتدام کنید