1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. بدون همکاری بی ام و ، تویوتا قادر به عرضه سوپرای جدید نبود

بدون همکاری بی ام و ، تویوتا قادر به عرضه سوپرای جدید نبود

23 خرداد 1398
  • 1

حدود شش ماه از معرفی تویوتا سوپرا در دیترویت می گذرد.

این خودرو بسیار جذاب و فوق العاده است. اما سایه دخالت بی ام و در این پروژه علیرغم اصرارهای تویوتا همچنان ملموس است. بر اساس جدیدترین اخبار منتشر شده از تویوتا در مورد همکاری با بی ام و، سوپرای جدید بدون همکاری این خودروساز آلمانی می توانست چند سال دیگر به تعویق بیفتد.

مدیر مهندسی سوپرا، Tetsuya Tada در پاسخ به سوال در مورد همکاری بی ام و با تویوتا اظهار داشت این دو خودروساز تصمیم گرفتند روی خودروی اسپرتی همکاری کنند و بی ام و در این پروژه Z4 را برای رقابت با پورشه 718 باکستر و تویوتا، سوپرا را برای رقابت با 718 کایمن ساخت. این خودروسازان هر یک به طور جداگانه چند سال روی خودروی خود کار کرده بودند اگرچه همه چیز از موتور تا تودوزی و زیرساخت های این خودروها به بی ام و تعلق دارد. بخش جالب و گیج کننده در مورد این همکاری آن است که Tada اعلام کرده ساخت این خودرو به تنهایی می توانست عرضه سوپرای جدید را به تاخیر بیاندازد. وی هم چنین ادعا کرده است که بدون همکاری بی ام و ساخت این خودرو ممکن نبود، چیزی که تویوتا نیز در گذشته به آن اعتراف کرده بود.

 2.jpg

این اولین بار نیست که سناریویی در مورد ساخت سوپرا به تنهایی، شنیده می شود. اخیرا نیز Tada توضیح داده بود که بدون همکاری بی ام و، قیمت سوپرا می توانست بیش از شش رقمی باشد. در واقع، نیاز به ساخت یک موتور شش خطی جدید به تنهایی می توانست برای تویوتا ساخت باشد چه برسد به خود سوپرا! به هر حال، تویوتا نمی توانست هزینه های ساخت سوپرای جدید را متحمل شود.

 

3.jpg

4.jpg5.jpg6.jpg7.jpgنظرات

  • سعید نوری سعید نوری (23 خرداد 1398 ساعت 12:25)

    چقدر این ماشین زیباست. واقعا فوق العادس