1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. در سه ماه اول سال ۹۸ سایپا خودروساز اول كشور باقی ماند

در سه ماه اول سال ۹۸ سایپا خودروساز اول كشور باقی ماند

3 تیر 1398
  • 0

معاون برنامه‌ریزی جامع تولید سایپا گفت: گروه خودروسازی سایپا در سه‌ماهه نخست امسال بیش از ۱۰۰ هزار خودرو تولید كرده که بیشترین میزان تولید در بین خودروسازان کشور است.


مسعود پروین گفت: عبور از تیراژ تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو از ۱۷ فروردین تا پایان خرداد با اجرای موفقیت‌آمیز برنامه افزایش تولید و عرضه خودرو به مشتریان صورت گرفت و موجب شد اهداف این مجموعه در این خصوص محقق شود.


وی ادامه داد: تولید بیش از ۱۰۰ هزار محصول، همزمان با تسریع در تحویل به مشتریان و پاسخ‌گویی به نیازهای موجود در بازار صورت گرفته است.


معاون برنامه‌ریزی جامع تولید سایپا با اشاره به اجرای برنامه تكمیل خودروهای دارای كسری قطعه، ادامه داد: غالب خودروهای دارای كسری قطعات شامل محصولات پرتیراژ هستند كه گروه سایپا تلاش می‌کند با تسریع در تأمین این قطعات از هر روش ممکن، مشكل خودروهای دارای کسری قطعه را برطرف كند.


پروین گفت: اجرای پویش ملی بومی‌سازی قطعات خودرو توسط گروه سایپا و تلاش جهت جلب مشاركت و همكاری تولیدكنندگان و شركت‌های دانش‌بنیان داخلی، با هدف رفع نیاز از منابع خارجی و جلوگیری از ارزبری خرید قطعات از این بازارها صورت می‌گیرد.


گفتنی است سایپا روز گذشته نیز اعلام كرد بیش از ۶۰ هزار دستگاه خودرو را در مدت‌زمان سه‌ماهه نخست امسال تحویل مشتریان داده و تلاش می‌كند با تكمیل و عرضه هرچه بیشتر خودرو، ضمن پاسخ‌گویی به تعهدات و تأمین نیازها، به تنظیم بازار و تداوم كاهش قیمت‌ها نیز كمك كند.نظرات