1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. بزودی قیمت تمام شده خودروهای داخلی اعلام می‌شود

بزودی قیمت تمام شده خودروهای داخلی اعلام می‌شود

17 تیر 1398
 • 6

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت از اعلام قطعی قیمت تمام شده خودروهای ساخت داخل تا ماه آینده خبر داد.

عباس تابش در خصوص ورود سازمان بازرسی کل کشور به قیمت خودرو افزود: صورت‌های مالی شرکت‌های خودروسازی تا پایان ماه جاری صادر می‌شود و این سازمان به استناد قانون بر اساس این صورت‌های مالی، قیمت تمام شده تک تک خودروها را احصاء می‌کند.

به گفته وی، قیمت‌های احصاء شده خودروها به کمیته خودرو سازمان داده می‌شود و یکی از برنامه‌های سازمان است که با توجه به شیب نزولی هفته‌های جاری، قیمت خودرو به قیمت تمام شده نزدیک می‌شود.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: یکی از برنامه‌های سازمان در زمینه قیمت خودرو این است که خودروسازانی که قیمت تمام شده آنها بالاست به طور حتم باید برنامه ریزی برای کاهش قیمت داشته باشند و در این زمینه چاره سازی کنند و حتی ممکن است پلتفرم جدیدی در زمینه قیمت خودرو به خودروسازان اعلام شود.

وی در خصوص قیمت تمام شده برای مرغداران با توجه به واردات دانه‌های خوراکی مرغداری نیز به ایرنا افزود: دانه‌ها و نهاده‌ها مورد نیاز مرغداری کشور با ارز رسمی 42 هزار ریالی است و با ارز نیمایی نیست و همه مرغداری‌ها بر اساس قیمت‌های تعیین شده مرغ خود را می‌فروشند.

تابش اظهار داشت: برای خرید مرغ از مرغداری به صورت استثناء برای افزایش ذخایر راهبردی و استراتژیک این محصول علاوه بر 115 هزار ریال قیمت مصوب مرغ، هزینه‌های پک شیرین و بسته بندی به شرکت پیشتبانی امور دام داده شده است تا بتوان از محل تولید داخلی ضریب ذاخیر استراتژیک را بالا ببرد و قیمت مرغ نیز بر همان قمیت قبلی است که اگر ادعا بر این است که قیمت تمام شده تولید مرغ برای مرغداران بالاست، این مساله در سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان بررسی می‌شود و اگر هم لازم باشد اعلام می‌شود.

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص افزایش قیمت سیب زمینی در ماه‌های اخیر نیز گفت: بحثی که در ستاد تنظیم بازار در حال پیگیری می باشد این است که به جای ایجاد ممنوعیت و آزادسازی متعدد صادرات از بحث محدودیت و ایجاد عوارض صادراتی انجام شود.

تابش ادامه داد: صادرات محصولات به گونه‌ای است که ابتدا تولیدات باید تامین کننده نیاز 100 درصد داخل باشد و برای اینکه بازرگانان در این زمینه از بلاتکلیفی رها شوند به جای ممنوعیت صادرات، بحث عوض عوارض صادرات در دستورکار قرار گرفته است.

به گفته وی، روزانه میزان مصرف و قیمت 100 قلم کالا در کشور رصد می‌شود که وضعیت قیمت کالا بر این تحلیل‌ها تعیین می‌شود و در خصوص محصول سیب زمینی نیز هفته آینده مساله صادرات آن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و با نزدیک شدن به فصل تولید و برداشت، امید است دیگر نیاز به وضع عوارض گمرکی صادرات این محصول نباشد و چنانچه این قیمت‌ها روند کنونی را داشته باشد، وضع عوارض گمرکی برای محصول سیب زمینی در نظر گرفته خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص اظهار نظر برخی از خبرگزاری‌های خارجی مبنی بر افزایش قیمت‌های کالا پس از اعلام سخنگوی دولت مبنی بر آغاز 3.67 درصد اورانیوم غنی شده نیز به ایرنا افزود: عده‌ای بحث‌های سیاسی را ممکن است تا حدی قابل تعمیم به اقتصاد بدانند ولی این اعداد و تحلیل‌ها نشان می‌دهد این مباحث معنادار نیست.

به گفته وی، اظهارات خبرگزاری‌های خارجی در این زمینه بارها منتشر شده است چرا که رسانه‌های خارجی به دنبال برهم زدن نظم بازار و اقتصاد ایران هستند و این اظهارنظرها در مصداق‌های نوعی در قبل نیز صادق نبوده است.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای تجلیل از صنعتگران و معدن کاران نمونه چهارمحال و بختیاری به این استان سفر کرده بود.

منبع ایرنا


نظرات

 • aaa aaa (18 تیر 1398 ساعت 13:09)

  اگه مسئولین اقتصادی این مملکت مردند بزارند خارجیه خودروهاش رو وارد کنه تا مردم با نخریدن این خودروهای بی کیفیت داخلی با 4 برابر قیمت واقیشون، جدواباد اینها را کن فیکون کنن

 • در به در خودرو در به در خودرو (17 تیر 1398 ساعت 23:06)

  جمع کنین دروغهای پی در پی رو که به شعور این ملت دارین توهین میکنین با این حرفا و کارا
  عمل کنین وگرنه همه هارت و پورت میکنن نفرین میکنیم همه کسایی رو که تو این گرونیا دست دارن و مردمی که لیاقتشون بالاتر از این حرفاس رو به سخره میگیرن
  لعنت خدا به دلال جماعت که ریختن بهم مملکت رو خواهشا اینارو جمع کنین همه چیز حل میشه

 • Mostafa Mostafa (17 تیر 1398 ساعت 15:41)

  بهای تمام شده چی کشک چی.وقتی آنالیز قیمت میدید۳۰۰درصد میکشید روی مراحل قیمت گذاریتون.بایدم بهای تمام شده پراید بشه۵۰تومن.با مردم بازی نکنید وعده پوچ و واهی ندید ماشینارو تحویل بدید

 • ماجد ماجد (17 تیر 1398 ساعت 14:11)

  اقای تابش از زمانی که شما و سازمان مسخره تون پا به قیمت گذاری خودرو گذاشتین گند زدین به خودرو و قیمت و مردم. برو کنار. لیاقت نداری. مدیریت شما صفر است.

 • احسان احسان (17 تیر 1398 ساعت 13:20)

  قیمت تمام شده که توسط حسابرس بی طرف که بتونه استقلال خودشو حفظ کنه و بعد اعلام نظر کنه سراغ ندارم همشو تحریف شدس آیا تو گزارش بهای تمام شده اعلام میشه چند هزار نیرو مازاد حقوقشونو از جیب ملت و قراردادهای خرید خدمات رابطه ای بسته شده چه تضمینی وجود داره که به قیمت منصافه باشه اینا سود واقعی به شرکت های زیر مجموعه خودشون سوق میدن که بگن ما در حال زیان دادن هستیم ملتم همه تو صف دست به سینه تشکر میکنم . مثالم اطرافت پوره

 • مهدی مهدی (17 تیر 1398 ساعت 13:04)

  مسخرش درآوردن با این وضعیت خودرو. یکی میگه هفته بعد این میگه ماه آینده. مردم بلانسبت خر گیراوردن. اشغال ها. خرید یه پراید اشغالی برای یه بعضی خانواده ها شده یه رویای دست نیافتنی.