1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. تعزیرات حکومتی: ثبت بیش از ۳ هزار پرونده تخلف خودرویی در ۴ ماه ابتدایی امسال در تهران

تعزیرات حکومتی: ثبت بیش از ۳ هزار پرونده تخلف خودرویی در ۴ ماه ابتدایی امسال در تهران

6 مرداد 1398
 • 2

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از ادامه روند رسیدگی به شکایات مردمی درباره تخلفات شرکت‌های مردمی خبر داد.

محمد علی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: پارسال 10 هزار پرونده تخلف شرکت‌های خودروساز در تعزیرات حکومتی استان ثبت شد که در 4 ماهه اول امسال این رقم به بیش از 3 هزار پرونده برای رسیدگی به ثبت رسیده است.
او گفت: بیشترین موضوع شکایاتی که از سوی شهروندان به ما گزارش شده است، بحث عدم به موقع تحویل خودرو است.

به گفته اسفنانی گران فروشی، تقلب در قطعه و نقض فنی خودرو‌های پیش فروش شده به ترتیب در رده‌های بعدی شکایات مردمی به تعزیرات حکومتی استان تهران قرار دارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: پس از دریافت شکایات از سوی شهروندان مراتب برای رسیدگی به درخواست شاکیان به شعب تعزیرات حکومتی ارجاع داده می‌شود.

وی افزود: با توجه به جمع بندی‌هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که برای رسیدگی به مطالبات مردم، نمایندگان شرکت‌های خودروسازی را که از آن‌ها به دلایل مختلف شکایت شده است، احضار کرده و به صورت غیر حکمی به پرونده‌ها ورود کنیم.

اسفنانی این روش از رسیدگی به تخلفات خودرویی را موثر دانست و گفت: از متخلفان مدارک مورد نیاز را طلب کردیم تا پس از ارائه خدمات به مشتریان و جلب رضایت آن‌ها به پرونده‌ها رسیدگی شود و در صورت عدم جلب رضایت از سوی متخلفان آن وقت است که با صدور احکام با افراد متخلف طبق قانون برخورد خواهد شد.نظرات

 • وحیدالله قلی زاده مهربانی وحیدالله قلی زاده مهربانی (22 دی 1398 ساعت 14:31)

  باعرض سلام وقت بخیر بنده ازیک تعمیرگاه شکایت دارم باید کجا اقدام کنم

 • علی علی (6 مرداد 1398 ساعت 14:13)

  صدور حکم تخلف و تنبیه خاطیان اگرچه لازمه اما تاثیری بر حل مشکلات پیش آمده برای مردم نداره
  اگر راست میگید وادارشون کنید از همون دلالهایی که در بازار آزاد ماشین صفر می فروشند ماشین بخرند و به مردم تحویل بدن تا درس عبرتی بشه برای خودرو سازها که دلال پروری نکنند