1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. وزیر خواستار توقف تولید یک محصول ایران خودرو؛ 3 محصول جديد در راهند

وزیر خواستار توقف تولید یک محصول ایران خودرو؛ 3 محصول جديد در راهند

10 شهریور 1398
 • 2

وزير صنعت، معدن و تجارت، گروه صنعتي ايران خودرو را مكلف به توليد و عرضه سه محصول جديد تا پايان سال جاري كرد.

رضا رحماني در بازديد سرزده از خطوط توليد ايران خودرو و نشست با مديرعامل و معاونان اين شركت، همچنين خواستار توقف توليد يكي از محصولات اين شركت شد.

وي در نشست با مديرعامل اين خودروساز بر انجام تعهدات به مشتريان تاكيد كرد و گفت: مردم از عملكرد خودروسازان ناراضي هستند بايد از همين امروز مسير جديد را آغاز كنيد و با برنامه زمانبندي نسبت به انجام تعهدات اقدام كنيد.

وي درعين حال تصريح كرد: با بازديدي كه از ايران خودرو داشتم نگراني از بابت انجام تعهدات وجود ندارد و قطعا تا قبل از پايان سال تعهدات معوق به روز خواهد شد.

رحماني تكميل خودروهاي كف پاركينگ، افزايش تيراژ توليد، افزايش عمق ساخت داخل و فروش اموال مازاد را از محورهاي اصلي ايران خودرو عنوان كرد و گفت: مبنا بر اين است كه اموال و املاك غيرتوليدي هر چه سريع تر واگذار شود. اين سياستي است كه مطلقا براي اجراي آن كوتاه نمي‌آییم.

وي يكي ديگر از محورهاي مورد نظر را اصلاح رابطه ميان ايران خودرو و قطعه سازان عنوان كرد و گفت: بايد قطعه سازان احساس كنند كه عضو يك خانواده هستند. بايد اين رابطه طبق اصول و قواعدي تنظيم شود تا دو طرف به راحتي بتوانند مسايل و مشكلاتشان را حل و فصل كنند.

وزير صنعت،‌ معدن و تجارت با تاكيد بر استفاده از استارت آپ ها در صنعت خودرو گفت: بايد با استفاده از فكر شركت هاي استارت آپ در حوزه هاي مختلف از جمله تامين مالي تحول ايجاد كرد.

وي افزود: در صنعت خودرو پتانسيل ها و ظرفيت هايي وجود دارد كه در هيچ جاي ديگري نيست، بايد ديدگاه‌هايمان عوض شود.

با تمام توان در زمينه هاي مختلف از صنعت خودرو كشور حمايت خواهيم كرد بر اهميت نيروي انساني متخصص تاكيد كرد و گفت: نيروهاي متخصص در رده هاي مختلف در ايران خودرو حضور دارد كه عملكرد آنان به ويژه در تكميل خودروهاي ناقص قابل تقدير است.


وي همچنين افزود: موضوع كاهش هزينه در سازمان بايد با ساز و كارهايي مانند نظام پيشنهادات دنبال شود.
دكتر رحماني با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري درباره حفظ توليد موجود گفت: حفظ توليد با توجه به ارتباط با حفظ اشتغال كشور كاري جهادي است.


وي در ادامه ضمن تقبيح فساد در سيستم گفت: اگر قرار بر وجود كار ناسلامت باشد شخصا با آن مقابله و برخورد مي كنم. توليد مقدس و بسيار ارزشمند است ولي اگر كسي در جايي سوءاستفاده مي كند بايد جلوي آن گرفته شود.نظرات

 • داریوش داریوش (11 شهریور 1398 ساعت 08:50)

  سلام
  راس میگه دوستمون
  آخه این چه تیتر زدنیه
  سر کاریه ؟یارو میاد مطلبو بخونه اصلا همه چی هاگیرواگیره..نیست که همه چی سره جاشه با این ادبیات خبری آدم میمونه تو حوض قیر
  دستمریزاد

 • ایرانی ایرانی (10 شهریور 1398 ساعت 13:04)

  تیتر مناسبی نزدید چون نه معلوم شده کدوم خودرو میخاد متوقف بشه نه معلوم کردید اون سه محصول جدید کدومند
  بهتر بود تیتر می زدید:
  "تغییر چند باره وعده وزیر صنعت برای تحویل معوقات خودرو از خرداد 98 به آخر سال "