1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. جایگزین ایرانی پراید معرفی می شود

جایگزین ایرانی پراید معرفی می شود

10 مهر 1398
 • 6

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن می‌گوید: قرار است خودرو جدیدی که تلفیقی از پراید و تیبا است، جایگزین پراید و به بازار معرفی شود. توقف خودرو پراید تا سال آینده امکان‌پذیر نیست.


دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن در پاسخ به این پرسش که پلیس وعده داده سال آینده پراید را شماره‌گذاری نخواهد کرد، آیا پراید پس از توقف تولید گران می‌شود؟ به تجارت‌نیوز گفت: ما معتقدیم که توقف خودرو پراید تا سال آینده امکان‌پذیر نیست. یعنی تا زمانی که خودرو جایگزین برای پراید از سوی گروه‌های خودروسازی معرفی نشود این خودرو نیز متوقف نخواهد شد.

آرش محبی‌نژاد در ادامه افزود: اگر خودرو جدید از راه نرسد و خط تولید پراید متوقف شود قطعا قیمت خودرو گران خواهد شد؛ این در حالی است که با معرفی محصول جدید یکی از گروه‌های خودروسازی قیمت این خودرو نه تنها گران نمی‌شود بلکه ارزان‌تر هم خواهد شد؛ همانند زمان تولید خودروی پیکان که این اتفاق افتاد. پس از معرفی پراید و جایگزینی این خودرو به جای پیکان قیمت این خودرو نه‌تنها گران نشد، بلکه به مرور زمان قیمت این خودرو قدیمی روند ارزانی را به خود گرفت.

او در پاسخ به این پرسش که کدام خودروهای تولید داخل جایگزین پراید می‌شوند؟ اظهار کرد: خودرویی همچون تیبا و یک خودرو جدید که مراحل ساخت آن تمام شده، قرار است به زودی به مرحله تجاری‌سازی برسد. پس از معرفی این خودرو جدید به بازار، این خودرو (که تلفیقی از پراید و تیبا است) جایگزین پراید می‌شود. البته بخشی از قطعات این خودرو جدید نیز همانند پراید و تیبا از کشورهای خارجی تامین می‌شود.

محبی‌نژاد گفت: قطعا در مرحله نخست، این خودرو جدید که تلفیقی از پراید و تیبا است با تیراژ پراید تولید نخواهد شد و باید در آینده منتظر ارائه برنامه خودروسازان و رونمایی از این خودرو جدید برای جایگزینی پراید باشیم.نظرات

 • اردیبهشت اردیبهشت (12 مهر 1398 ساعت 01:43)

  خدابه خیرکنه... تلفیق پرایدوتیبا.... احتمالا سنگ توالت میشه

 • علی علی (10 مهر 1398 ساعت 13:56)

  تیراید نام نوزاد این زوج خون خوار خواهد بود
  پدر: پراید
  مادر:تیبا

 • Rahim Rahim (10 مهر 1398 ساعت 12:58)

  سلام به نظر من اصلا سایپا و یا ایران خودرو تقسیری ندارند این ما هستیم که با خرید چنین خودروهای بی کیفیت جان دوباره به اینها میدهیم

 • افشین افشین (10 مهر 1398 ساعت 11:58)

  اسمش بزارن تیپا تا خوب لگد بزنه به زندگی مردم

 • دانا دانا (10 مهر 1398 ساعت 11:00)

  سلام حتما نام این خودرو تیبراید خواهد بود ؛ تلفیقی ازتیبا و پراید
  فرصت خوبی برای سایر خودروسازان هست تا بعد پراید آنها خودرویی را جایگزین کنند تا همه کس بخر شود

 • محمد محمد (10 مهر 1398 ساعت 10:51)

  خجالت خوب چیزیه تیبا بد با پراید بدتر چی میشه ؟؟؟؟؟؟؟