1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. جنسیس GV80 اولین شاسی بلند تولیدی هیوندای این شکلی خواهد بود ؟ + عکس

جنسیس GV80 اولین شاسی بلند تولیدی هیوندای این شکلی خواهد بود ؟ + عکس

10 مهر 1398
  • 0

جنسیس در حال کار روی اولین شاسی‌بلند خود است که احتمالاً GV80 نام خواهد داشت. تاکنون اما صرفاً تصاویر جاسوسی با پوشش‌های سنگین از این کراس‌اوور لوکس کره‌ای منتشر شده که به‌سختی می‌توان در آن‌ها نشانه‌هایی از طراحی نهایی خودرو را مشاهده کرد. حال اما تصاویری جدیدی از GV80 افشا شده که نمای کاملی از آن‌را نشان می‌دهد. این تصاویر توسط حساب اینستاگرام یکی از نمایندگی‌های جنسیس در نیوجرسی منتشر شده و در کپشن آن نوشته شده: تصاویر جاسوسی جدیدی از جنسیس GV80. البته این پست مدتی بعد حذف شد.

 جنسیس GV80  اولین شاسی بلند تولیدی هیوندای این شکلی خواهد بود ؟ + عکس.jpg

این نمایندگی می‌گوید تصاویر را از گروه فیس‌بوک مالکین جنسیس گرفته است. گفته می‌شود یک کاربر در این گروه حدود یک ماه پیش این تصاویر را در فیس‌بوک منتشر کرده و جنسیس همان زمان از نمایندگی‌ها خواسته پست اینستاگرام خود را حذف کنند. گفته می‌شود این تصاویر از یک ویدئو گرفته شده‌اند که در یوتیوب منتشر شده بوده است. درهرحال، برخلاف کپشن پست اینستاگرام نمایندگی جنسیس، این‌ها تصاویر جاسوسی نیستند اما به نظر می‌رسد بسیار به واقعیت نزدیک باشند.

 جنسیس GV80  اولین شاسی بلند تولیدی هیوندای این خواهد بود ؟ + عکس.jpg

اگر این تصاویر واقعاً متعلق به GV80 باشند، به نظر می‌رسد طراحان جنسیس در نسخهٔ تولیدی این کراس‌اوور از طراحی نسخهٔ کانسپت که در نمایشگاه نیویورک 2017 رونمایی شد چندان فاصله نگرفته‌اند زیرا در این تصاویر هم شاسی‌بلند نسبتاً بزرگ و شیکی دیده می‌شود که در آن از همان طرح چراغ‌های جلو و عقب دوقسمتی نسخهٔ کانسپت استفاده شده است که البته کمی برای تولید مناسب‌تر شده‌اند. از چراغ‌ها که بگذریم، در نمای جلویی GV80 جلوپنجرهٔ بزرگ تاج شکلی دیده می‌شود که زیر آن ورودی هوای ذوزنقه‌ای جای گرفته‌اند درحالی‌که ورودی‌های عمودی هم در لبهٔ بیرونی سپرها تعبیه شده‌اند.

 جنسیس GV80  اولین شاسی بلند هیوندای این شکلی خواهد بود ؟ + عکس.jpg

در پروفیل جانبی خودرو دریچه‌هایی روی گلگیرهای جلو، خط شانهٔ برجسته و سقف شیب‌دار جلب‌توجه می‌کنند درحالی‌که اسپویلر و سر اگزوزهای مستطیلی دوتایی که نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ سدان پرچم‌دار G90 را یادآوری می‌کنند هم از ویژگی‌های برجستهٔ نمای عقبی خودرو هستند. درمجموع هرچند صحت این تصاویر مشخص نیست اما تعدادی از ویژگی‌های ظاهری آن مثل چراغ‌های چهارتایی و طراحی دماغه با تصاویر جاسوسی قبلی مطابقت دارند.

 جنسیس GV80  اولین شاسی تولیدی هیوندای این شکلی خواهد بود ؟ + عکس.jpg

جنسیس هنوز اطلاعات چندانی در مورد GV80 منتشر نکرده است اما با توجه به اینکه این شاسی‌بلند لوکس بر اساس پلت‌فرم سدان G80 ساخته شده، انتظار می‌رود پیشرانه‌های خود را هم از این خودرو قرض بگیرد. محتمل‌ترین گزینه برای زیر کاپوت GV80 پیشرانهٔ 3.3 لیتری V6 توئین توربو با 370 اسب بخار قدرت و 510 نیوتن متر گشتاور است اما هنوز مشخص نیست که آیا موتور 5 لیتری V8 تنفس طبیعی هم در سینۀ این کراس‌اوور قرار خواهد گرفت یا نه.

 

منبع پدال


نظرات