1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. عجیب ولی واقعی! متهم به «اخلال در بازار خودرو» در هیات «تفحص از خودرو»

عجیب ولی واقعی! متهم به «اخلال در بازار خودرو» در هیات «تفحص از خودرو»

15 مهر 1398
 • 11

اعضای کمیسیون صنایع مجلس، اعضای هیات تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران را مشخص کردند. محمد عزیزی نماینده مردم ابهر، خرم‌دره، سلطانیه در استان زنجان که اواخر مرداد به اتهام «معاونت در اخلال بازار خودرو» بازداشت و بعد با وثیقه 10 میلیاردی آزاد شد، یکی از اعضای این هیات است.

دو شرکت بزرگ‌خودرو سازی کشور یعنی ایران خودرو و سایپا، زیر مجموعه سازمان گسترش هستند و حالا آقای عزیزی قرار است از این سازمان تحقیق و تفحص کند.

برای شما هم جالب است نه؟ کسی که متهم به اخلال در بازار خودرو است، به عنوان عضو تحقیق کننده از سازمان بالادستی شرکت‌های خودروسازی انتخاب می‌شود!


این نماینده مجلس مورد اتهام است و هنوز دادگاه در مورد او اظهار نظر نکرده است و چه بهتر بود که اعضای کمیسیون صنایع مجلس، در انتخاب اعضا دقت بیشتری می‌کردند و آقای عزیزی را انتخاب نمی‌کردند.

بگذارید مثالی برایتان بزنم. در روستایی، مردم به چوپان خود بد بین می‌شوند که او گوسفندهای‌شان را می‌دزد. چوپان را متهم می‌کنند و منتظر می‌مانند تکلیف او و گوسفندها معلوم شود. در حین سوال و جواب و رسیدگی به پرونده او، به چوپان می‌گویند حواست به چوپان‌های دیگر باشد و ببین آنها دزدی می‌کنند یا نه!

در این نوشتار اصلا در مورد اینکه آقای عزیزی مجرم و یا بیگناه است، حرفی نمی‌زنیم. این وظیفه قوه قضاییه است. ما فقط می‌دانیم که او متهم است و هنوز حکمی برای او نیامده است، به خاطر همین عقل سلیم می‌گوید به کسی که متهم است، سمت تازه‌ای ندهیم تا تکلیفش مشخص شود.

الان هم از مجلس انتظار می‌رود تا مشخص شدن تکلیف این نماینده، حضور او در هیات تحقیق و تفحص کان لم یکن تلقی شود.

کاش نمایندگان مجلس می‌فهمیدند وقتی ما این نوع خبرها را می‌خوانیم، حس توهین به ما دست می‌دهد. فکر می‌کنیم یکسری آدم نشسته‌اند و ما را با تصمیمات خود به مسخره گرفته‌اند.

واقعا آیا نماینده دیگری نبود که به جای او در این هیات عضو شود؟ حتما باید نماینده‌ای انتخاب می‌شد که در حوزه خودرو دارای ابهامات فراوانی است؟

با یک تصمیم، تمام تلاش‌های قوه قضاییه برای مقابله با فساد را زیر سوال می‌برید. این قوه درحال مبارزه با فسادهای بزرگ و کوچک اقتصادی است و بعد یک عده به فردی که متهم است و مردم در مورد او سوال دارند، پست جدید می‌دهند.

به همین راحتی، بی‌اعتماد ایجاد می‌شود. با تصمیم‌هایی که جنس توهین دارد.نظرات

 • ایرانی ایرانی (16 مهر 1398 ساعت 09:04)

  رفیق دزد و شریک قافله.خیلی خوبید.

 • سعید سعید (16 مهر 1398 ساعت 08:06)

  از ماست که بر ماست
  الان تو کره جنوبی به خاطر یه انتصاب که توسط رئیس جمهور انجام شده فلج شده (که یارو چندسال پیش زنش و با لابی جایی منصوب کرده)
  اونوقت تو مملکت ما نماینده هامون با کمال خونسردی لابی میکنن و بازار خودرو و پوشاک بچه و .... رو به هم میریزن
  آب از آب تکون نمیخوره بلکه ارتقا هم میگیرن
  بعد هی بیایین بگین شرکت خودروسازی ما زودتر از کره جنوبی راه افتاده ولی ما الان داریم پراید تولید میکنیم و اونا دارن آزرا و اپتیما و ... تولید میکنن

 • سامی سامی (16 مهر 1398 ساعت 07:18)

  فکر کنم ماست پر چرب مناسب باشه میتونن از پیش همون چوپان مذکور در خبر تهیه کنند

 • اسلامی اسلامی (16 مهر 1398 ساعت 07:06)

  اینو بهش میگن جنگ زرگری

 • reza reza (15 مهر 1398 ساعت 23:08)

  من گفتم زدم شمام بگین زدیم خوبیت نداره

 • مردم مردم (15 مهر 1398 ساعت 22:39)

  برای ملت دیگر واضح است . که مافیای اقتصادی از درون
  حکومت حمایت میشود.
  و مشکلات گرانیهای گذشته تا به حال به وسیله گروهای مافیایی وابسته به مسئولان ایجاد،شده،و،منافع خاصی را دنبال میکنند.
  در این میان کسی نیست به داد این ملت بیچاره برسد.
  بخورید . و ظلم کنید. بالا خره خدایی هست.

 • یوسف زاده یوسف زاده (15 مهر 1398 ساعت 17:01)

  اخه چه خبره تو این مملکت. کی به کییه هرکی میاد میره.وقتی جرمش معلومه تو چه کاری اختلاس کرده. یعنی اونیکه متهمش کرده نمی دونه چه خبره.نمی دونه چه سمتی بهش دادن. جیبشو پره پول کردن دهنشو بستن

 • vahid vahid (15 مهر 1398 ساعت 15:25)

  ما هر چی می کشیم از مجلس میکشیم! !!!
  اکثر مشکلات ما نتیجه همین انتخابات مجلسمون هست!!!!!

 • امین امین (15 مهر 1398 ساعت 14:53)

  سیرکه مگه نه ؟

 • امیر امیر (15 مهر 1398 ساعت 14:38)

  بی شک دستهایی پشت پرده هست که میخواد مردم رو هر روز شاکی و شاکیتر بکنه هر کدوم هم وظیفه مشخص دارن یکی کار مردم رو تو ادارات انجام نمیده یکی تو اوج فشار بر مردم یارانه قطع میکنه .و.....دستها رو نمیبینید؟کی باید جلوی اینا رو بگیره؟من؟

 • علی علی (15 مهر 1398 ساعت 12:04)

  به به