1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. انتشار جزئیات پورشه ماکان تمام الکتریکی + عکس

انتشار جزئیات پورشه ماکان تمام الکتریکی + عکس

27 مهر 1398
  • 0

نسل آتی پورشه ماکان که به‌صورت تمام الکتریکی تولید می‌شود از پلتفرم جدید PPE که توسط پورشه و آئودی توسعه یافته استفاده خواهد کرد.


چند ماهی است که خبر تولید دومین نسل ماکان با قوای محرکه الکتریکی منتشر شده و مدیر خودروهای شاسی‌بلند پورشه در مصاحبه با اتوکار گفته که این خودرو ابتدا در نسخه‌ی پرچم‌دار توربو عرضه خواهد شد و تا مدتی به همراه نسخه‌های درون‌سوز ماکان فعلی به فروش خواهد رسید.

2.jpg
پلتفرم PPE آئودی و پورشه حاصل توسعه‌ی معماری J1 بکار رفته در پورشه تایکان بوده و قرار است زیرساخت نسخه‌ی تولیدی آئودی e-Tron GT هم باشد. مدیر پورشه همچنین گفته که استفاده از این پلتفرم به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ماکان الکتریکی را با ظاهری منحصربه‌فرد معرفی کنند.
او گفته است:

هیچ تفاوت واقعی در چالش توسعه و تولید تایکان و ماکان وجود ندارد. نسل فعلی ماکان خیلی آئرودینامیک نیست و ما روی این موضوع خیلی سخت کار می‌کنیم. تیم تایکان هم روی این موضوع کار کرده‌اند. ما با تایکان به سطح آئرودینامیک عملکردی بالایی دست یافته‌ایم و مطمئن هستم که همین موضوع درباره ماکان نیز صدق خواهد کرد. باتری 600 کیلوگرمی روی دینامیک سواری تأثیر خوبی ندارد اما مرکز ثقل پایین یک مزیت است.

3.jpg

پورشه ماکان 2019 فیس‌لیفت


پورشه می‌خواهد مطمئن شود ماکان الکتریکی اسپورت ترین مدل در کلاس خود بوده و به همین خاطر اعلام کرده نسخه‌ی الکتریکی و درون‌سوز ماکان تا چند سال به همراه هم عرضه خواهند شد. احتمالاً این ترکیب بسته به بازارهای مختلف با تغییراتی همراه خواهد بود.

4.jpg
نسخه‌ی پرچم‌دار پورشه ماکان توربو الکتریکی از دو پیشرانه‌ی الکتریکی با حداکثر قدرت 700 اسب بخار و گشتاور 1016 نیوتون متر برخوردار بود و نیرو را به تمامی چرخ ها منتقل خواهد کرد. جزئیات بیشتری از این خودرو شامل ابعاد باتری و برد آن در آینده منتشر خواهند شد.

 

منبع پدال


نظرات