1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رونمایی لوکس‌ترین شاسی‌بلند مرسدس بنز

رونمایی لوکس‌ترین شاسی‌بلند مرسدس بنز

5 آذر 1398
  • 0

مرسدس-بنز با هدف جلب مشتریان ثروتمند در چین و آمریکا، یک شاسی‌بلند بسیار لوکس از زیرمجموعه مایباخ به بازار عرضه می‌کند. این ماشین که هفته گذشته در نمایشگاه خودرو در شهر گوانگژو در چین رونمایی شد، با شاسی‌بلندهای لوکس انگلیسی، رولزرویس، بنتلی و رنج‌روور رقابت می‌کند.

مرسدس-مایباخ جدید بر اساس نسل جدید شاسی‌بلند GLS مرسدس-بنز ساخته شده است. ظاهر ماشین با جلوپنجره مدل‌های مایباخ، چرخ‌های بزرگ و قطعات آب‌کروم کاری شده از مدل مشابه در محصولات مرسدس-بنز متمایز شده است.

56685.jpg

ردیف عقب ماشین را می‌توان با دو صندلی سفارش داد که مانند صندلی بخش فرست کلاس هواپیما طراحی شده است.

صندلی‌ها با چرم لطیف ناپا روکش شده، سرنشینان را ماساژ می‌دهد و می‌تواند آنها را سرد یا گرم کند. یک یخچال هم بین دو صندلی عقب قرار داده شده است.

ترکیبی از یک موتور هشت سیلندر با قدرت ۵۵۸ اسب بخار و یک موتور الکتریکی کوچک ۲۲ اسب بخاری به ماشین نیرو می‌دهد. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت مایباخ جدید ۴.۹ ثانیه است و حداکثر سرعتش به صورت الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

geosquon1cotigl9r23e.jpg

صندلی‌های عقب شبیه به صندلی‌های بخش فرست-کلاس هواپیما ساخته شده است

برای اطمینان از راحتی سرنشینان، یک سیستم مدیریت فنربندی جدید برای ماشین طراحی شده که کمک‌فنرهای هیدرولیکی هرچرخ را به طور مجزا کنترل می‌کند.

محبوبیت سدان‌های بزرگ در بازار خودروهای بسیار لوکس رو به کاهش است و در عوض تقاضا برای شاسی‌بلندها هر سال بیشتر می‌شود.

سال گذشته میلادی فروش شاسی‌بلندهای بسیار لوکس حدود ۷۵۰۰ دستگاه بود، اما پیش‌بینی می‌شود این تعداد تا سال ۲۰۲۳ به بیشتر از بیست هزار دستگاه برسد. حدود ۷۵ درصد از این فروش در آمریکا و چین خواهد بود.

مرسدس-مایباخ جدید در کارخانه بنز در آمریکا تولید شده و از نیمه دوم سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد. قیمت پایه ماشین به طور رسمی اعلام نشده، اما حدود ۲۰۰ هزار دلار تخمین زده می‌شود.نظرات