1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. تولید خودرو در کشور تا پایان آبان ۹۸ افت ۳۲ درصدی را تجربه کرد

تولید خودرو در کشور تا پایان آبان ۹۸ افت ۳۲ درصدی را تجربه کرد

15 آذر 1398
  • 0

با وجود وعده‌های وزیر صنعت برای افزایش تولید خودرو در کشور، تولید ۸ ماهه خودروسازان نشان‌دهنده افت ۳/ ۳۲درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. طی این مدت ۴۸۷ هزار و ۹۶ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳/ ۳۲ درصد افت داشته است.

در ۸ ماهه امسال تولید انواع سواری ۴۴۵ هزار و ۷۷۴ دستگاه بود که در مقایسه با ۸ ماهه سال گذشته کاهش ۸/ ۳۲ درصدی را تجربه کرده است. طی ۸ ماهه امسال تولید ون ۴/ ۸۷ درصد، مینی‌بوس و میدل باس ۸/ ۶۷ درصد، اتوبوس ۱/ ۴۳ درصد و تولید کامیونت،‌کامیون و کشنده نیز ۳/ ۷۶ درصد افت داشته است. در عین حال تنها تولید وانت با رشد ۹/ ۸ درصدی نسبت به ۸ ماهه سال قبل همراه بوده است.


بررسی آمار تولید خودرو نشان می‌دهد طی آبان امسال تولید انواع خودرو به ۵۴ هزار و ۷۲۱ دستگاه رسید که نسبت به آبان ۹۷ کاهش ۳/ ۵ درصدی داشته است. همچنین در این ماه تولید سواری با افت ۷/ ۶ درصدی نسبت به آبان سال گذشته به ۴۹ هزار و ۳۰۷ دستگاه رسیده است. بررسی وضعیت تولید ایران خودرو در ۸ ماهه امسال نشان می‌دهد در این گروه خودروسازی ۲۰۲ هزار و ۶۹۵ دستگاه انواع خودرو تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸/ ۳۵ درصد کاهش داشته است.

تولید سواری در ایران خودرو نیز طی ۸ ماهه امسال باکاهش ۱/ ۳۵ درصدی روبه‌رو شده و به ۲۰۰ هزار و ۲۹۲ دستگاه رسیده است. در آبان امسال تولید انواع خودرو توسط این گروه خودروسازی با کاهش ۶/ ۱۴ درصدی به ۲۰ هزار و ۹۸۰ دستگاه رسیده است. همچنین تولید انواع سواری در آبان ماه در ایران خودرو با کاهش ۴/ ۱۲ درصدی نسبت به آبان سال گذشته به ۲۰ هزار و ۵۸۸ دستگاه رسیده است.

در مورد وضعیت تولید گروه صنعتی سایپا نیز باید به تولید ۲۵۹ هزار و ۳۶۲ دستگاه انواع خودرو طی ۸ ماهه امسال اشاره کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲/ ۱۷ درصد افت داشته است. تولید سواری در این گروه صنعتی نیز طی ۸ ماهه امسال با افت ۲۱ درصدی نسبت به ۸ ماهه سال قبل به ۲۲۷ هزار و ۴۲۲ دستگاه رسید. در آبان ماه امسال ۳۰ هزار و ۴۹۵ دستگاه انواع خودرو توسط گروه سایپا تولید شد که در مقایسه با آبان سال گذشته ۷/ ۲۰ درصد رشد داشته است. در این ماه تولید سواری توسط سایپا معادل ۲۶ هزار و ۳۳۳ دستگاه بود که نسبت به آبان سال گذشته ۴/ ۱۶ درصد رشد داشته است.نظرات