1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رونمایی از نسل جدید قدیمی‌ترین شاسی‌بلند جهان + عکس

رونمایی از نسل جدید قدیمی‌ترین شاسی‌بلند جهان + عکس

25 آذر 1398
  • 0

در سال 1935، شورلت با گذاشتن اتاق استیشن بر روی شاسی وانت، اولین ماشین شاسی‌بلند جهان را با نام سابربن (Suburban) به بازار عرضه کرد. در هشتاد و پنج سال گذشته، شورلت یازده نسل مختلف از سابربن را به بازار عرضه کرده و این ماشین اکنون باسابقه‌ترین نام در صنعت خودرو است.

نسل جدید سابربن همراه با مدل کوچک‌تر تاهو (Tahoe) هفته گذشته رونمایی شد. سابربن جدید نسبت به قبل بزرگ‌تر شده و با بیش از پنج متر و ۷۰ سانتی‌متر طول، یکی از بزرگ‌ترین خودروهای جهان است.

جلو ماشین به وانت شورلت سیلورادو شبیه است، اما برخلاف وانت، هر چرخ فنربندی مستقل دارد تا ماشین راحت‌تر باشد.

با افزایش فاصله بین چرخ‌های جلو و عقب، جای سرنشینان و گنجایش بار هم بیشتر شده است. با خواباندن دو ردیف صندلی عقب، می‌توان بیش از چهار متر مکعب جای بار در سابربن باز کرد. شورلت می‌گوید فضای بار مدل تاهو ۶۶ درصد از قبل بیشتر شده است.

رونمایی از نسل جدید قدیمی‌ترین شاسی‌بلند جهان + عکس.jpg
برای این خودرو دو موتور هشت سیلندر بنزینی یا شش سیلندر دیزل در نظر گرفته شده است. حجم قوی‌ترین موتور ۶/۲ لیتر است و ۴۲۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. نیروی موتور از طریق دنده ده سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

شورلت قیمت مدل‌های جدید را هنوز اعلام نکرده است. اما نسل کنونی سابربن با قیمت پایه ۵۱ هزار و ۷۰۰ دلار و تاهو با قیمت ۴۹ هزار دلار فروخته می‌شود.

 رونمایی نسل جدید قدیمی‌ترین شاسی‌بلند جهان + عکس.jpg

"اولین مدل سابربن در سال 1935 به بازار عرضه شد"

جنرال‌موتورز سال آینده بر روی همین شاسی چهار مدل جدید در دو زیرمجموعه دیگرش، جی‌ام‌سی و کادیلاک به بازار عرضه خواهد کرد. این شش مدل در مجموع هفتاد درصد بازار شاسی‌بلندهای بزرگ در آمریکا را در اختیار دارند و با توجه به سود حدود سی درصد، بخش اصلی درآمد جنرال‌موتورز را در آمریکای شمالی تامین می‌کنند.

اما رقابت در حال سخت‌تر شدن است. فورد به تازگی با نسل جدیدی از مدل اکسپدیشن و لینکلن نویگیتور خریداران زیادی را به خود جلب کرده و فیات-کرایسلر هم در سال ۲۰۲۱ با نسل جدید مدل گرند واگونیر به این رقابت خواهد پیوست.

رونمایی از نسل جدید شاسی‌بلند جهان + عکس.jpg

رونمایی از نسل جدید قدیمی‌ترین شاسی‌بلند جهان .jpgنظرات