1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی آفرودر بسیار جمع‌وجور و عجیب جیپ برای رقابت با سوزوکی جیمنی + تصاویر

معرفی آفرودر بسیار جمع‌وجور و عجیب جیپ برای رقابت با سوزوکی جیمنی + تصاویر

28 آذر 1398
  • 0

جیپ در حال توسعه آفرودر بسیار جمع‌وجوری است که در جایگاهی پایین‌تر از رنگید قرار خواهد گرفت و رقیب سوزوکی جیمنی در بازارهای جهانی خواهد بود.


مدیر بازاریابی جیپ اروپا در خلال مصاحبه با اتو اکسپرس گفته است که این خودرو طول حدود 4 متری خواهد داشت و کمی طویل‌تر از سوزوکی جیمنی با طول 3.64 متر خواهد بود.
او گفته است:

این خودرو را خواهید توانست به عنوان محصولی شاخص از جیپ مورد استفاده قرار دهید. درعین‌حال با خودرویی برای استفاده روزمره طرف خواهید بود.

2.jpg

جیپ اخیراً اعلام کرده تا سال 2022 تمامی محصولات خود را با استفاده از قوای محرکه الکتریکی شده عرضه خواهد کرد بنابراین خودروی موردبحث نیز از قوای محرکه الکتریکی شده سود خواهد برد. البته همانند سوزوکی جیمنی، محصول جدید جیپ قدرت زیادی نخواهد داشت چراکه ابعاد کوچک و وزن پایین از ویژگی‌های آن خواهد بود.


اما از نظر پلتفرم باید گفت فعلاً خبری دراین‌باره نداریم. به لطف ادغام فیات-کرایسلر و پژو-سیتروئن، احتمال دارد آفرودر کوچک جیپ از همان پلتفرم ماژولار بکار رفته در نسخه‌های الکتریکی پژو 208، اوپل کورسا و DS3 کراس بک استفاده کند.

3.jpg
چیز دیگری درباره محصول پایه جیپ نمی‌دانیم. اگر این خودروساز آمریکایی بتواند طراحی جذاب و ویژگی‌های آفرود هیجان‌انگیز و لذت‌بخش را در این خودرو بگنجاند دلیلی برای عدم محبوبیت آن وجود نخواهد داشت. چنین ویژگی‌هایی باعث محبوب جدیدترین نسل سوزوکی جیمنی هم شده است.

به نظر می‌رسد کلاس آفرودرهای بسیار جمع‌وجور نیز جالب‌تر می‌شود…

منبع پدال


نظرات