1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی بهترین آفرودر سال 2019 به انتخاب Carbuzz + تصاویر

معرفی بهترین آفرودر سال 2019 به انتخاب Carbuzz + تصاویر

14 دی 1398
  • 0

درحالی‌که بازار پر از کراس اوورها و شاسی‌بلندی یونی بادی است، سال 2019 از نظر خودروهای آفرود سال خوبی بوده است. امسال خودروهای آفرود به حدی عرض‌اندام کرده‌اند که Carbuzz در انتخاب بهترین آفرودر سال جاری میلادی به مشکل برخورده است. برخی از خودروهایی که با فاصله ای کم نتوانستند به فینال راه یابند عبارت‌اند از شورولت سیلورادو تریل باس، جی ام سی سیرا هوی دیوتی AT4، مرسدس بنز G550 و تویوتا لندکروزر.

تنها سه خودرو می‌توانستند در این مرحله حضور یابند و بر پایه امتیازاتی که خودروها در قوای محرکه، سیستم تعلیق و ویژگی‌های آفرود به دست آوردند این سه خودرو انتخاب شدند. خودروهایی که خواهید دید از نظر توانایی، دوام و تکنولوژی مربوط به آفرود در حد بسیار بالایی قرار دارند.

 

فینالیست: فورد F-150 رپتور 2019

2019-Ford-F-150-Raptor-1.jpg
هیچ لیستی از خودروهای آفرود بدون حضور فورد F-150 رپتور کامل نخواهد بود. دومین نسل این خودرو از سال 2017 تاکنون در بازار حضور داشته و هنوز هم از پیشرانه 6 سیلندر 3.5 لیتری توئین توربوی اکوبوست با قدرت 450 اسب بخار استفاده می‌کند. این نیروی عظیم از طریق گیربکس 10 سرعته اتوماتیک به چرخ ها منتقل می‌شود؛ اما مدل سال 2019 این خودرو بهبودهایی داشته که از جمله آن‌ها می‌توان به سیستم تعلیق مسابقه‌ای فاکس، دامپرهای تطبیقی جدید، صندلی‌های مسابقه‌ای ریکارو و کنترل تریل اشاره کرد که این مورد آخری به عنوان کروز کنترل آفرود عمل می‌کند.

 2.jpg

اگر نیازمند یک خودرو برای عبور هرچه سریع‌تر از بیابان باشید باید رپتور را انتخاب کنید. خودروهای معدودی می‌توانند با توانایی‌های باورنکردنی رپتور مقابله کنند اما ابعاد بزرگ آن شاید در برخی فضاهای تنگ دردسرساز باشد. قیمت این پیکاپ از 52,855 دلار آغاز می‌شود.

 

فینالیست: جیپ گلادیاتور 2020

2020-jeep-gladiator-truck-38.jpg
پس از سال‌ها گمانه‌زنی و انتشار شایعات فراوان، سرانجام جیپ گلادیاتور به عنوان اولین پیکاپ جیپ از سال 1992 تاکنون تولید شد. اگرچه گلادیاتور ظاهر مشابهی با رانگلر دارد اما از پلتفرم خاص خودش استفاده می‌کند. نیروبخش این خودرو پیشرانه 6 سیلندر 3.6 لیتری پنتاستار 285 اسبی یا نسخه 6 سیلندر 3 لیتری توئین توربو دیزل 260 اسب بخاری است.

 4.jpg

تمامی گلادیاتورها از نظر آفرود توانا هستند اما مدل روبیکان دارای قفل‌های اکسل جلو و عقب و تنظیمات آفرود است. زاویه شکست این خودرو به اندازه رانگلر زیاد نیست که دلیل آن نیز فاصله بین محوری بیشتر این پیکاپ است. با قیمت 33,545 دلاری گلادیاتور سریعاً می‌تواند به یک پیکاپ محبوب و با ارزش تبدیل شود؛ کدام پیکاپ در بازار با سقف و درب‌های جداشدنی عرضه می‌شود؟

 

برنده: تویوتا فور رانر TRD Pro 2020

2020-Toyota-4Runner-TRD-Pro-6.jpg
اگر خواهان خودرویی برای زنده ماندن در آخرالزمان هستید بهتر است یک تویوتا را انتخاب کنید. تویوتا فور رانر برای مدل سال 2020 بهبودهای قابل‌توجهی داشته و هم‌اکنون به‌صورت استاندارد از بسته ایمنی این برند سود می‌برد. این بسته ایمنی شامل سیستم پیشگیری از برخورد با تشخیص عابران پیاده، هشدار خروج از مسیر، نوربالای خودکار و کروز کنترل تطبیقی است. اپل کارپلی و اندروید اتو نیز برای اولین بار نصب شده‌اند.

 5.jpg

این خودرو همچنان از پیشرانه 6 سیلندر 4 لیتری 270 اسبی و گیربکس 5 سرعته اتوماتیک استفاده می‌کند. تویوتا 4 رانر TRD Pro دارای شوک‌های مسابقه‌ای فاکس و سیستم تعلیق با تنظیمات خاص، فلاپ جلوی آلومینیومی، رینگ‌های منحصربه‌فرد و لاستیک‌های نیتو و کیت بدنه گیراتری می‌باشد. همچنین رنگ سبز جدیدی وجود دارد که هماهنگی بسیار خوبی با ماهیت خشن این خودرو نشان می‌دهد.

 

قیمت این خودرو از 36,120 دلار آغاز می‌شود اما برای خرید مدل TRD Pro باید 49,865 دلار پرداخت کنید. تمامی خودروهای حاضر در این لیست ارزش باقی مانده بسیار خوبی دارند اما افت قیمت تویوتا بسیار کمتر است. بسیاری از افراد مشتاقانه منتظر جایگزین 4 رانر فعلی هستند اما همین خودرو نیز در بازاری که پر از کراس اوورهای تقلبی است هم خوب می‌فروشد. آفرین تویوتا!

منبع پدال


نظرات