1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. ۵۰۰۰ خودرو هنوز در گمرک!

۵۰۰۰ خودرو هنوز در گمرک!

9 بهمن 1398
  • 0

رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه امکان قاچاق سازمان یافته به ۳ دلیل عمده وجود ندارد، گفت: ۷۰ میلیون دلار کالا در گمرکات کشور دپو شده است.

مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک ایران در نشست خبری که به مناسب روز جهانی گمرک برگزار شد تاکید کرد: به سه دلیل عمده امکان وقوع قاچاق کالا از گمرکات کشور وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اولا به دلیل حضور نیروی انتظامی در برخی گمرکات کشور امکان وقوع قاچاق به شدت کاهش می‌یابد ادامه داد: در حال حاضر واردات 1500 قلم کالا به کشور ممنوع شده و برهمین اساس کالاهای قاچاق موجود در بازار نمی‌تـوانسته از گمرکات ترخیص شود. همچنین مرجع تحویل گیرنده کالا به کشور سازمان بنادر و دریانوری و همچنین مناطق آزاد می‌باشند و با وجود ممنوعیت کالاها نباید کالاهای ممنوع تحویل گرفته شود.

رئیس کل گمرک ایران تاکید کرد: در حال حاضر 70 میلیون دلار کالای دپویی در گمرکات کشور وجود دارد که ثبت سفارش برای آنها انجام شده است، همچنین قسمتی از این کالا 200 کانتینر محصولات آرایشی و بهداشتی می‌باشد که امکان ترخیص آنها فراهم نشده است.

وی با بیان اینکه 5 هزار خودرو وارداتی در انتظار ترخیص از گمرک هستند گفت: فقط هزار دستگاه از این خودروها به گمرکات اظهار شده‌اند که همچنان به دلیل پایان یافتن مهلت قانونی ترخیص نشده‌اند.

میراشرفی افزود: همچنین 3700 دستگاه خودرو نیز براساس حکم مراجع قضایی به ظن قاچاق توقیف شدند که در حال حاضر 700 دستگاه برائت گرفته‌اند، از سوی دیگر 130 خوردو با حجم بالای موتور 2500 سی‌سی با معافیت جانبازی و داشتن رای دیوان عدالت اداری همچنان ترخیص نشده و در گمرک مانده‌اند.

منبع تسنیم


نظرات