1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. تغییر در نحوه پیش فروش خودروسازان

تغییر در نحوه پیش فروش خودروسازان

14 بهمن 1398
 • 3

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از برنامه خودروسازان برای تغییر در نحوه پیش فروش خودرو خبر داد.

سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره علت افزایش قیمت خودرو در بازار، گفت: موضوع گرانی چارچرخ‌ها در بازار، در نشست اخیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت مورد بررسی قرار گرفت؛ کاهش تولید خودروسازان و در نتیجه اُفت عرضه به بازار موجب افزایش قیمت خودور در بازار شده است.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی از برنامه خودروسازان برای تغییر در شیوه پیش فروش خودرو خبر داد و افزود: در طرح‌های پیش فروش کنونی، ظرفیت فروش ظرف مدت 2 دقیقه تکمیل شده و خودروها به دست مصرف کنندگان اصلی نمی‌رسد.

کشور سالانه به یک میلون و 200 هزار دستگاه خودرو نیاز دارد

وی اظهار کرد: بازار کشور سالانه به یک میلون و 200 هزار دستگاه خودرو نیاز دارد که باید با تولید داخل یا واردات تامین شود در صورتی که نیاز سالانه کشور تامین نشود افزایش قیمت چارچرخ ها ادامه دار خواهد بود.

ضرورت پیش‌بینی تمهیدات لازم برای ساماندهی بازار در ماه های پایانی

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه برنامه خودروسازان تولید و تامین نیاز بازار است، اضافه کرد: از آنجایی که تقاضا در ماه‌های پایانی سال افزایش می‌یابد باید تمهیدات لازم برای ساماندهی وضعیت موجود و جلوگیری از بروز مشکلات اندیشیده شود.نظرات

 • Hhfjvhh Hhfjvhh (15 بهمن 1398 ساعت 23:43)

  لطفا نام این مجلس را مجلس شورای اسلامی نگذارید ، مجلسی که هر کسی به فکر خودش هست نه رای دهندگان ، و از ترس به هیچ چیزی اعتراض ندارن

 • حمید حمید (14 بهمن 1398 ساعت 13:35)

  با سلام. اولا خود مافیای خودر را شرکت ایران خودرو و شرکت سایپا با رهبری یک سری هستند که خون این ملت بیچاره را در شیشه کردن و برای پیش بردن اهداف خودشان کانال های شیپور و با ما و دیوار و سایت خودشان که روزانه قیمت میدن به بازار را راه اندازی کردن. دارن ماشینهای صفر داخل بازار را خریداری می کنن و از یک طرف هم هر وزه قیمت را بالا می کشن .

 • نبی مرادپور نبی مرادپور (14 بهمن 1398 ساعت 11:37)

  حتی دو دقیقه هم نمیشه با اصلا سایت باز نمیشه سر ساعت 11 و یهو یازدم و یک دقیقه میشه میزنه هیچ ظرفیتی ندارد یعنی تو همون سانیه اول بسته میشه سایت برای من من این رو از مهر دارم امتحان میکنم عین حقیقت میگم بسته میشه بعد تمام شدن ماشین ها باز میشه که میزنه ظرفیت ندارد.