1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. تولید نخستین خودروی برقی ایرانی توسط سایپا و مپنا

تولید نخستین خودروی برقی ایرانی توسط سایپا و مپنا

16 بهمن 1398
 • 5

مدیرعامل گروه مپنا گفت: با امضای تفاهم نامه همکاری، این مجموعه با همكاری گروه خودروسازی سایپا پروژه مشترك تولید نخستین خودرو برقی ایرانی را آغاز كردند.

عباس علی‌آبادی در حاشیه بازدید از مركز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا با اشاره به توانمندی های دانش بنیان گروه مپنا در عرصه صنعت و همچنین برنامه ریزی ها و پیشرفت‌ها و دستاوردهای سایپا در زمینه توسعه محصول و طراحی خودروهای جدید، گفت: برای اولین‌بار از نزدیک شاهد برنامه ریزی ها و پیشرفت‌ها و موفقیت‌های سایپا برای تولید خودروهای جدید کیفی بودم و به متخصصان این مجموعه تبریک می‌گویم كه در آینده محصولاتی زیبا و باكیفیت مناسب برای عرضه به بازار در دست طراحی و تولید دارند.


به گفته وی آینده این شرکت با ورود محصولات جدید خودروی برقی به بازار متفاوت خواهد بود.


علی‌آبادی در ادامه با بیان این‌كه سایپا روند رو به پیشرفت صنعت خودرو جهان در زمینه برقی‌سازی حمل‌ونقل را به‌خوبی درك كرده است، تصریح كرد: گروه مپنا نیز از مدت‌ها پیش برنامه ایجاد زیرساخت برای خودروهای برقی را دنبال كرده و قصد دارد با مشاركت سایپا نخستین خودرو برقی را در كشور طراحی و عرضه كند.


وی با بیان این‌كه در زمینه ایجاد پلت‌فرم‌های برقی اقداماتی را آغاز كرده‌ایم كه با سایپا به اشتراك خواهیم گذاشت، تأكید كرد: تلاش می‌كنیم محصولات برقی در شأن مردم تولید كنیم تا هم منافع اقتصادی سرشاری نصیب كشور كرده و هم به ذینفعان دو مجموعه سود برساند.


مدیرعامل گروه مپنا افزود: تولید خودروهای برقی در زمینه میزان آلایندگی زیست‌محیطی و نیز مقدار انرژی مصرفی مورد نیاز، برای مردم به صرفه و برای كشور بسیار سودمند خواهد بود، همچنین کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی را در پی خواهد داشت.


علی‌آبادی همكاری مپنا و سایپا را نخستین گام در زمینه تولید خودروهای برقی در كشور دانست و خاطرنشان كرد: با ایجاد پیوند و مشاركت میان دو مجموعه، از دانش و توانمندی‌های دو طرف و نیز فناوری‌های نوین موجود در كشور استفاده خواهیم كرد.


علی‌آبادی با بیان این‌که گروه مپنا و گروه سایپا در آینده همکار و شریک خوبی برای هم خواهند بود، گفت: تیمی توانمند متشکل از متخصصان هر دو گروه تشکیل خواهیم داد تا محصولی باکیفیت و در سطح استانداردهای روز بین‌المللی تولید کنیم.


گفتنی است در جریان این بازدید تفاهم‌نامه همکاری "توسعه و تولید خودرو الکتریکی" با هدف طراحی، توسعه، تأمین قطعات و تولید خودرو الکتریکی به امضای سیدجواد سلیمانی و عباس علی‌آبادی مدیران عامل گروه خودروسازی سایپا و گروه مپنا رسید.


بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه، شرکت‌های سایپا و مپنا اقدام به مشارکت و همکاری در خصوص طراحی، نمونه‌سازی، تست، تجاری‌سازی و تولید خودروهای جدید با پلت‌فرم الکتریکی خواهند کرد.نظرات

 • جاسم جاسم (17 بهمن 1398 ساعت 11:07)

  بله دم دمای انتخابات و درو غ های .... علی برکت الله

 • سید عباس سید عباس (17 بهمن 1398 ساعت 10:29)

  شرکت سایپا ماشین که قرار بوده فروردین به من تحویل بده اما هنوز تحویل نداد ..
  30 شده 300روز خبری از ماشین نسبت.
  زنگ میزنم شرکت میگه قطع کم دارم واسه ماشین تیبا دوگانه سوز.. حالا از ماشین برقی میگه...
  ????????????????????????????

 • ایرانی ایرانی (17 بهمن 1398 ساعت 10:27)

  موفق باشید

 • Rado Rado (16 بهمن 1398 ساعت 18:08)

  دروغی بیش نیست . درهای گمرک باز کنین خسته شدیم از خودرو های منتاژ ...

 • محمد گل ریکی محمد گل ریکی (16 بهمن 1398 ساعت 17:54)

  من خودم علاقه زیادی به تولید و استفاده از خودروهای برقی دارم حالا سایپا وپژو هم موفق بشوند خودروی برقی ارزون و مناسب جیب همه تولید کنند افتخار می کنم