1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. فن آوری، تکنولوژی و مقایسه
  4. افتتاح نخستین خط تولید گیربکس اتوماتیک در شهریور 99

افتتاح نخستین خط تولید گیربکس اتوماتیک در شهریور 99

10 اسفند 1398
  • 1
خط تولید گیربکس اتوماتیک با ظرفیت تولید سالانه 250 هزار دستگاه در شرکت نیرو محرکه به بهره برداری خواهد رسید.

داود اسماعیل پور مدیر عامل شرکت نیرومحرکه در بازدید مدیر عامل ایران خودرو و هیات همراه از خطوط تولید این شرکت گفت: با سرمایه گذاری صورت گرفته، این خط تولید شهریور ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی ظرفیت تولید شرکت نیرو محرکه را روزانه دوهزار و ۵۰۰ دستگاه انواع گیربکس عنوان کرد و خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری تولید این شرکت به ۳۲۵ هزار دستگاه می رسد.
اسماعیل پور تاکید کرد: تولید گیربکس‌های دستی و اتوماتیک شش دنده در این شرکت با آخرین فن‌آوری روز و با کیفیت بالا صورت می‌گیرد.

مدیر عامل شرکت نیرومحرکه از چهار پروژه جدید طراحی و تولید گیربکس در برنامه های راهبردی این شرکت خبر داد و اظهار کرد: این شرکت در راستای نقشه راه توسعه محصول و گیربکس ایران خودرو آماده هر نوع همکاری است.

در ادامه فرشاد مقیمی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو از فعالیت‌های انجام شده در نیرومحرکه قدردانی کرد و  افزود: از کار‌های نو و خلاقانه حمایت می کنیم.

وی در خصوص تامین گیربکس اتوماتیک و بومی سازی فن آوری آن تصریح کرد: مطالعات بازار نشان می دهد که حداقل ۵۰ درصد نیاز بازار به گیربکس های اتوماتیک است و بر همین اساس بومی‌سازی فن آوری تولید گیربکس اتوماتیک در نقشه راه توسعه محصول ایران خودرو دیده شده است.

مقیمی در خصوص گیربکس نیمه اتوماتیک اظهار کرد: طراحی و ساخت این نوع گیربکس برای خودروهای اقتصادی در شرکت نیرو محرکه انجام می‌شود. 

مدیر عامل ایران خودرو تاکید کرد: اگر توان تولید هر قطعه‌ای که در کشور وجود دارد باید از واردات آن جلوگیری شود تا نهضت داخلی سازی قطعات تداوم داشته باشد.

همچنین قبادی معاون استانداری قزوین نیز گفت: ۳۰ درصد از قطعات مورد نیاز خودروسازان در این استان تامین می‌شود. 

وی نیرو محرکه را از افتخارات استان قزوین دانست و بر توسعه شهرک تخصصی تولید قطعه در استان تاکید کرد.نظرات

  • امین امین (10 اسفند 1398 ساعت 10:47)

    این ها چی دارن میگن. دنیا رفته به سمت ماشین های برقی و تو خیلی از کشورهای اروپایی از سال 2030 و در بعضی دیگه تا سال 2040 فروش صفر کیلومتر ماشین بنزینی و دیزلی ممنوع میشه. و این ها تازه میخوان گیربکس رو با کلی هزینه بومی سازی کنند!!!. به جاش برن دنبال تولید ماشین برقی تا بیشتر از این از دنیا عقب نیوفتیم.