1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. خبری از خریدار نیست ولی فروشنده در بازار راکد خودرو زیاد شده است

خبری از خریدار نیست ولی فروشنده در بازار راکد خودرو زیاد شده است

17 اسفند 1398
  • 0

به اعتقاد فعالان بازار بیماری کرونا باعث شده تا خریداری در بازار خودرو نباشد این در حالی است که تعداد خودرو در بازار زیاد شده و روند کاهش قیمت ها ادامه دارد.

شیوع ویروس کرونا در کشور باعث شده تا بسیاری از بازارها راکد و با ریزش متقاضی روبه رو شوند از جمله این بازارها روند معاملات خرید و فروش خودرو است که سوت و کور شده و کمتر خریداری در آن دیده می شود.

به اعتقاد فعالان بازار بیماری کرونا باعث شده تا خریداری در بازار خودرو نباشد این در حالی است که تعداد خودرو در بازار زیاد شده و روند کاهش قیمت ها ادامه دارد. به نظر می رسد با استمرار این شرایط کاهش قیمت ها در بازار خودرو سرعت بیشتری پیدا کرده و آن تعداد از افرادی که خودرو را فقط برای کسب سود و سرمایه گذاری خریداری کرده بودند با ضرر روبه رو شوند.

فروشندگان خودرو می گویند بازار نیازمند آرامش است اما با توجه به اوضاع و بیماری کرونا کاهش قیمت ها در بازار رکورد جدیدی را ثبت میکند. علاوه بر این روند فاکتور کردن خودروها در شرکت های خودروساز با توجه به روزهای پایانی سال کم شده و همین امر نارضایتی مصرف کنندگان را به وجود آورده است.

البته به نظر می رسد روند کاهشی قیمت دلار در بازار خودرو تأثیر قابل توجهی خواهد گذاشت و همین امر عاملی شده تا مشتریان بازار خودرو دست از خرید بکشند و منتظر ثابت بازار و قیمت ها باشند.

منبع تسنیم


نظرات