1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. تعبیر نشدن خواب دلالان برای فروش نوروزی خودرو

تعبیر نشدن خواب دلالان برای فروش نوروزی خودرو

24 اسفند 1398
  • 0

افرادی که به امید بازار پر التهاب شب عید خودرو مدام بر طبل گرانی شدن خودرو می زدند و با خرید چندین دستگاه امیدوار به سود بالا و فروش خودروها با قیمت های بالا بودند امروز با ضرر بسیار بالایی روبه رو و مجبور به ارزان فروشی شده اند.

خبری از خرید و فروش در بازار خودرو نیست و همه ترجیح می‌دهند در شرایط فعلی که شیوع بیماری کرونا وارد فاز جدیدی شده در خانه بمانند یا برای خریدهای ضروری راهی بازار شوند.

این روزها رکود در بازار خودرو در حالی هر روز تشدید پیدا می‌کند که در سال های گذشته با نزدیک شدن به سال جدید تنور معاملات داغ بود و هر کس خود را برای سفرهای نوروزی آماده می‌کرد. اما در حال حاضر شرایط حتی برای خریداران هم مناسب نیست زیرا خرید خودرو علاوه بر رفت آمدهای بسیار در نمایشگاه ها؛ مراجعات متعدد را هم به مراکز تعویض پلاک و .... می خواهد که نگرانی از شیوع بیماری عاملی شده تا فعلا خریداران دست از خرید بکشند.

البته علاوه بر کرونا مهم‌ترین موضوعی که باعث شده مردم فعلاً خودرو خریداری نکنند کاهش قیمت انواع محصولات است. در طول دو ماه گذشته روند افزایشی قیمت دلار باعث شده بود تا دلالان بازار خودرو با اعلام قیمت های کاذب و غیر واقعی روند افزایش قیمت ها را در بازار رقم بزنند به نحوی که قیمت خودروهای داخلی در بازار با رشد قابل توجهی علامت سوال بسیاری از مردم را به دنبال داشت.

اما بعد از چند هفته با برخورد مراجع قضایی با سایت های خرید و فروش خودرو که قیمت های کاذبی را برای خودروها منتشر می‌کردند و ثبات نرخ ارز قیمت خودرو وارد شیب کاهش قیمت شد و امروز این خریدار است که رقم نهایی را اعلام می‌کند.

حال تصور کنید افرادی که به امید بازار پر التهاب شب عید خودرو مدام بر طبل گرانی خودرو می زدند و با خرید چندین دستگاه امیدوار به سود بالا و فروش خودروها با قیمت های بالا بودند امروز با ضرر بسیار بالایی روبه رو و حتی مجبور هستند خودروها را به شرط پیدا کردن مشتری با قیمت های بسیار کمتر از بازار بفروشند.

به اعتقاد فعالان بازار بیماری کرونا باعث شده تا خریداری در بازار خودرو نباشد این در حالی است که تعداد خودرو در بازار زیاد شده و روند کاهش قیمت ها ادامه دارد. به نظر می رسد با استمرار این شرایط کاهش قیمت ها در بازار خودرو سرعت بیشتری پیدا کرده و آن تعداد از افرادی که خودرو را فقط برای کسب سود و سرمایه گذاری خریداری کرده بودند با ضرر روبه رو شوند.

فروشندگان خودرو می‌گویند بازار نیازمند آرامش است اما با توجه به اوضاع و بیماری کرونا کاهش قیمت ها در بازار رکورد جدیدی را ثبت میکند.

البته در طول چند روز اخیر، قفل شدن معلامات روند کاهش قیمت ها را متوقف کرده اما بی ثباتی بازار عاملی شده تا خبری از مشتری در بازار خودرو نباشد.

در این شرایط توصیه می شود اگر کسی تمایل به خرید خودرو دارد از مراکز دارای پروانه کسب خرید انجام داده و به هیچ عنوان در دام تبلیغات اغوا کننده فروش خودرو در فضای مجازی نیفتد. امروز دلالان با ضرر بسیار بالایی که در بازار خودرو کرده اند در صددند به صورت صوری خودرو فروخته و از آن طریق ضرر خود را جبران کنند.نظرات