1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی بهترین خودروهای برقی در سال ۲۰۲۰ + عکس

معرفی بهترین خودروهای برقی در سال ۲۰۲۰ + عکس

11 فروردین 1399
  • 0

به تازگی کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو فهرستی از بهترین خودروهای برقی در سال ۲۰۲۰ میلادی را برای علاقمندان منتشر کرده‌اند.

با توجه به افزایش محبوبیت و استقبال از خودروهای برقی و الکتریکی بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان تصمیم گرفته اند که به تولید و توسعه خودروهای پاک و دوست دار محیط زیست بپردازند و بدین ترتیب نظر و رضایت خیل عظیمی از مشتریان خود را در بازارهای جهانی جلب کنند.

حالا بر اساس گزارشی که در وب‌سایت carmagazine آمده است، به تازگی کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودروسازی با بررسی امکانات، قابلیت ها و ویژگی های موجود در خودروهای برقی و الکتریکی در بازارهای جهانی در سال ۲۰۲۰ میلادی فهرست زیر را برای علاقمندان و مشتریان اینگونه خودروها منتشر و ارائه کرده‌اند:

تسلا مدل ۳ (Tesla Model 3)

ام جی زد اس ای وی (MG ZS EV)

آئودی ای ترون (Audi e-Tron)

مرسدس بنز ای کیو سی (Mercedes-Benz EQC)

جگووار آی پیس (Jaguar I-Pace)

نیسان لیف (Nissan Leaf)

هیوندای کونا الکتریکی (Hyundai Kona Electric)

هیوندای آیونیک الکتریکی (Hyundai Ioniq Electric)

تسلا مدل ایکس (Tesla Model X)

تسلا مدل اس (Tesla Model S)

فولکس واگن ای گلف (VW e-Golf)

کیا ای نیرو (Kia E-Niro)

هوندای ای (Honda e)

بی ام و آی۳ (BMW i3)

رنو زوئی (Renault Zoe)

اسمارت فورتو الکتریکی درایو (Smart Fortwo Electric Drive)

فولکس واگن ای آپ (VW e-Up)

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند. بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی حرکت کنند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند. بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

دولت‌های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

منبع ایسنا


نظرات