1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. پلیس هشدار داد: توقیف خودروهای بالای 1 میلیون تومان جریمه

پلیس هشدار داد: توقیف خودروهای بالای 1 میلیون تومان جریمه

11 اردیبهشت 1399
  • 1

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا گفت: رانندگانی که جرایم آن‌ها بیش از 10 میلیون ریال است، نسبت به پرداخت آن اقدام کنند چرا که براساس قانون توقیف می‌شوند.

سرهنگ "محمدحسن ابراهیم پور" با اعلام این خبر، اظهار داشت: براساس تبصره ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی آن دسته از رانندگانی که مبلغ جرایم رانندگی آن ها بیش از ۱۰ میلیون ریال باشد، مشمول توقیف فیزیکی و سیستمی می شوند.

وی ادامه داد: برابر این قانون رده های عملیاتی درون و برون شهری پلیس راهور نیروی انتظامی به محض رویت چنین خودروهایی، موظف به توقیف وسیله نقلیه در استان های کشور هستند تا این جرایم پرداخت شود.

این مقام انتظامی اضافه کرد: رانندگان می توانند از طریق سامانه اینترنتی راهور ۱۲۰ و سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ و همچنین مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ از میزان تخلفات خودروی خود مطلع شوند.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا گفت: رانندگان وسائط نقلیه‌ای که مرتکب تخلفات رانندگی حادثه‌ساز می‌شوند علاوه بر اعمال جریمه رانندگی نمره منفی اخذ می کنند و در سوابق گواهینامه رانندگی آنان در سامانه اجرائیات ثبت می‌شود.

وی افزود: در صورت تکرار تخلفات یادشده و به حدنصاب رسیدن ۳۰ نمره منفی در مرحله اول، گواهینامه آنان به مدت سه ماه ضبط و از رانندگی محروم می شوند.

به گزارش سایت پلیس، سرهنگ ابراهیم پور خاطرنشان کرد: برابر تبصره ۲ ماده ۷ همین قانون در صورتی که متخلف به مدت ۶ ماه از زمان آخرین تخلف منجر به نمره منفی مرتکب هیچ یک از تخلفات راهنمایی و رانندگی نشود همه نمرات منفی ناشی از تخلفات ارتکابی گذشته بدون اثر می شود و تخلفات بعدی وی به عنوان تخلف اول او محسوب می شوند.نظرات

  • عسکری عسکری (12 اردیبهشت 1399 ساعت 01:14)

    عزیزانم اینجا شده سر گردنه بزور جریمه میکنن حالا به زور پول میگیرن