1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. سازمان ملی استاندارد: پراید نباید از شهر خارج شود !

سازمان ملی استاندارد: پراید نباید از شهر خارج شود !

16 اردیبهشت 1399
  • 2

رئیس سازمان استاندارد، با اشاره به توقف تولید پراید گفت: در مقررات آمده که پراید نباید از شهر خارج شود، زیرا خودرویی درون‌شهری است.

نیره پیروزبخت که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، در پاسخ به پرسشی مبنی بر سختگیری سازمان استاندارد بر تولید خودروها برای جلوگیری از حوادث جاده‌ای، گفت: درباره همه حوادثی که رخ می‌دهد باید تمام مولفه‌های حادثه را در نظر بگیریم، به اعتقاد بنده خودرو مولفه موثری است؛ اما عدم رعایت قوانین و مقررات رانندگی و فرهنگ رانندگی نیز سهم بسزایی دارند.

وی افزود: برای مثال خودروی پراید در خیلی از کشورهای دیگر استفاده می‌شود؛ اما در مقررات آنها آمده است که این خودرو نباید از شهر خارج شود؛ در حالی که اگر چنین مساله‌ای در قانون ما پیش‌بینی می‌شد، از بسیاری از حوادث رانندگی جلوگیری به عمل می‌آمد.

پیروزبخت ادامه داد: پراید خودروی درون‌شهری به حساب می‌آید و بیشترین ناایمنی آن در جاده‌ها دیده شده است؛ البته اکنون استانداردهای جدیدی درنظر گرفته شده و پراید هم قرار است حذف شود.

منبع مهر


نظرات

  • مهدی مهدی (17 اردیبهشت 1399 ساعت 08:09)

    فکر کنم خانم اصلا توی باغ نیست. مطمئنا خودت ماشین خوبی داری. زن حسابی همین الانش خرید پراید برای خیلی ها آرزو شده. کمی چشماتو باز کن و اطرافت رو درست ببین که حرفهای بیخود نزنی. کشورهای دیگه خودروسازی انحصاری و دره پیت ندارن. اینجا ایرانه!!!!

  • مهم نیست مهم نیست (16 اردیبهشت 1399 ساعت 17:30)

    حتما ایشون هم از اون سرمایه دارهای تازه به دوران رسیده است که از درد مردم بیخبره؟