1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. بهانه خودروسازان برای افزایش قیمت گرانی خودرو در بازار شده است

بهانه خودروسازان برای افزایش قیمت گرانی خودرو در بازار شده است

16 اردیبهشت 1399
 • 5

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید در حال حاضر این شائبه ایجاد شده که خودروسازان در افزایش قیمت خودرو در بازار نقش داشتند تا بتوانند قیمت کارخانه ای را گران کنند.

عبدالله رضیان عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره انتشار خبرهایی مبنی بر موافقت دولت با افزایش 30 درصدی قیمت کارخانه ای خودرو، گفت: مادامی که بازار کشش افزایش قیمت را داشته و در انحصار چند شرکت خودروسازی باشد، خودروسازان نیز ترغیب می شوند از وضعیت موجود سوءاستفاده کنند.

نماینده مردم مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حتی با قیمت های کنونی خودرو نیز فشار بسیاری به مردم وارد می‌شود، افزود: از آنجایی که تولید خودروسازان نمی تواند نیاز بازار را تامین کند باید از طریق واردات خودرو بازار را اشباع کرد تا فاصله قیمت خودرو در کارخانه و بازار از بین رود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این شائبه ایجاد شده، که خودروسازان در افزایش گرانی خودرو در بازار نقش دارند تا بتوانند قیمت کارخانه‌ای را افزایش دهند، اظهار کرد: این شرکت‌ها در تمام مباحث خود مطرح می‌کنند چرا شرکت های خودروسازی از قیمت های بازار بهره مند نشوند و سوداگران از آن استفاده کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه عزمی برای اصلاح ساختار کنونی روش قیمت گذاری خودرو وجود ندارد، اضافه کرد: قیمت گذاری چارچرخ‌ها باید براساس سود منطقی و هزینه‌های تولید باشد در واقع ادعای خودروسازان مبنی بر هزینه‌های زیاد تولید به راستی آزمایی نیاز دارد.

رضیان معتقد است از آنجایی که نرخ ارز هر روزه دست خوش تغییر می شود، خودروسازان نیز سوءاستفاده می کنند.نظرات

 • حمید حمید (17 اردیبهشت 1399 ساعت 05:11)

  شائبه؟؟؟
  مثل روز روشنه هفته دیگه گرون میکنن شما نمایندگان مردم خم در مجلس بشینید و فقط حرف بزنین درغ از یه سر سوزن غیرت

 • آرمان آرمان (17 اردیبهشت 1399 ساعت 00:49)

  شما ۴سال نماینده مجلس بودی،فقط وضعییت مالی خودت بهتر کردی،من خودم اهل قائمشهر هستم توی این ۴سال ۴بار اسم تورو نشنیدم حالا اومدی میگی راه حل واردات خودرو هست؟ آره ماشین ۱۲ هزار دلاری بدون هزینه گمرک حداقل ۲۰۰میلیون میشه.ماشین های معمولی هم که بین ۱۸ تا ۲۵هزار دلار قیمت دارند.
  مشکل اول کاهش شدید ارزش پول ملی هست که شما نماینده کمیسیون صنعت هیچ حرکت مثبتی براش نکردید.وقتی کارخونه یک ماشین برای تحویل روز نمیفروشه میشه همین. تنهاراه حل این مشکل فروش ماشین تحویل روز در نمایندگی هاست مثل روال عادی فروش ماشین در کل دنیا
  نه اینکه پول ماشینی که هنوز تولید نشده پیش پیش بگیری و یک سال بعد تحویل بدی

 • هیوری هیوری (16 اردیبهشت 1399 ساعت 13:21)

  مسئولین دلسوز نظام هرچه سریعتر وارد این فاجعه شوند ،فردا دیر است گرانی خودرو همه نظام و ارکان و اقتصاد را در معرض یک خطر قرار داده
  رهبری ورود کنند.

  آرمان آرمان (17 اردیبهشت 1399 ساعت 01:07)

  اگه رهبری دخالت کنه دشمناش که منتظر همچین بهونه هایی هستند سریع شاکی میشن و با ساختن جو منفی علیه آقا جنجال میسازند
  بقیه مسئولین هم که جوابشون اینه؛ انشالله اگر خدا بخواهد ماشالله الحمدالله میشه!!!
  قانون گذار اصلی باید کاری بکنه یعنی مجلس و البته سازمان بازرسی و قوه قضاییه

 • مهران دیلمی مهران دیلمی (16 اردیبهشت 1399 ساعت 08:23)

  نمیتونن یه قیمت خودرو رو کنترل بکنن ، بعد .... .
  کدوم تاریخ و کشوری قیمت ها به ساعت و روز ؟؟؟؟؟
  انگار با بچه دارن حرف میزنن . واقعا برای مدیریت متاسفم . باید رئیس مدیریت تنظیم بازار از پشت رسانه های ملی استعفاشو اعلام کنه